Elektronörofizyoloji Maaş

0

Elektronörofizyoloji Teknikeri Maaşları 2017

Elektronörofizyoloji Nedir? Ne İş Yapar?

Merkezi sinir sisteminin bozukluklarıyla baş gösteren hastalıkların tanısının konulmasında ve bulunan yöntemlerin kullanılmasında uzman hekim kontrolünde çalışan bireylerdir. Bu mesleğin şartlarını yerine getirmek için çalışanların dikkatli, sorumluluk sahibi, sabırlı, başkaları ile iş birliği içerisinde olabilen, hem fizik hem de biyoloji ile alakadar olan insan özelliklerine sahip olmaları gerekmektedir.

Kullandıkları aletler nelerdir?

  • Hasta kayıtlarını tutar
  • Beyin sapı uyarılma işlevlerinin analizini yapar
  • Görsel uyarılma işlevlerinin analizini yapar
  • EKG çekimi gibi sinir aleti çalışmalarını yapar
  • EEG çekimini yapar
  • EEG ve EMG gibi cihazları kullanır

Bu mesleği edindiyseniz ancak meslekte ilerlemek istiyorsanız kendinizi geliştirebileceğiniz birçok olanak bulunmaktadır. Bu bölümün ön lisans programını başarı ile tamamlayan bireyler ÖSYM tarafından yapılmakta olan DGS (dikey geçiş sınavı) ile, bu sınavdan başarı elde ettikleri taktirde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans programına dikey geçiş yapma imkanı elde etmektedirler.

Elektronörofizyoloji maaşları 2017  

Bu meslekte okuma süresince herhangi bir kazanç söz konusu olmamaktadır. Ancak eğitim sonrasında kamuda çalışanlar 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU HÜKÜMLERİNE GÖRE MAAŞ ALMAKTADIRLAR. Ancak alınan ücretler çalışanın kıdemine göre ve yıllık maaş zammı belirleme oranına göre artış göstermektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında değil de özel sektörde işe başlamayı düşünen inşalarda ise işe yatkın olup olmama, yetenekleri, kıdemleri ve sektörün kendi içinde belirlemiş olduğu kurallar çerçevesinde maaş almaktadırlar.

Diğer Mesleklere Dair Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir