Elektrik ve haberleşme mezunları nerelerde çalışır?

0

Elektrik ve haberleşme mezunları nerelerde çalışır?

Elektrik ve haberleşme mezunları nerelerde çalışır?

Elektrik ve haberleşme mezunları üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümü mezunu olan kişilerdir. Bu mühendisliğin görevleri elektrik ve elektronikle çalışan sistemlerin yapımı, geliştirilmesi bunlarla ilgili eğitimin verilmesidir. Telgraf, telefon haberleşmesinden, uydu haberleşmesine kadar hatta elektronik ev aletlerine kadar yayılan geniş bir alanda olan sistemlerin çalıştırılması ve geliştirilmesini amaçlarlar. Bu programda okuyacak kişilerin genelde üst bir akademik yetenek düzeyine sahip, fiziğe özellikle de elektriksel alanla ilgili konulara ilgili olması beklenir. Ayrıca üretilen ürünlerin satışı yada hammaddelerinin satın alınmasına kadar bütün kısımlarıyla da ilgilenebilirler. Peki, bu kadar geniş alana yayılan elektrik ve haberleşme mezunları nerelerde çalışırlar?

Elektrik ve haberleşme mezunları çalışma alanları

Elektrik ve haberleşme mezunları elektroniğin bulunduğu her yerde çalışabilirler yani teknoloji çağında yaşadığımız düşünülürse hemen her yerde çalışabilirler. Özellikle elektronik endüstrisinde daha çok büyük şehirlerde olmak üzere çalışabilirler. Yurt dışında çalışma imkanları da mevcuttur. Bilgisayar firmaları, tıp teknolojisi üreten yerler de çalışma alanları içinde.

Tabi ki üniversitede eğitimlerine devam edip akademik kariyerde yapabilirler. Ya da pedagojik formasyon alıp lise ve dengi okullarda bilgisayar öğretmenliği de yapmaları söz konusudur.

Elektrik ve haberleşme geleceğin meslekleri arasında sayılmaktadır. O yüzden bu dönemlerde en çok tercih edilen bölümlerden birisidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir