Ekoloji Öğretmeni Nasıl Olunur?

0

Ekoloji Öğretmeni Nasıl OlunurEkoloji Nedir?

Ekoloji: Canlıların çevreyle olan ilgilerini inceler. Yaşadığımız dünyada birçok canlı ve cansız varlık bulunmaktadır. Bu canlı ve cansız varlıklar sürekli birbirleriyle etkileşim halindedirler. Ekoloji de işte bu doğa da bulunan canlı cansız varlıkları inceleyen bilim dalıdır.

Ekoloji kelimesi; Yunanca ev manasına gelen oikos ve bilim manasına gelen logos kelimelerinden türetilmiştir. Bu kelime ilk defa Alman tabiatçısı Ernest Haeckel tarafından kullanılmıştır.

Ekoloji Öğretmeni Nasıl Olunur?

Ekoloji bilim dalı, biyoloji ve fen bilimleri dallarıyla ilgili bir daldır. Biyoloji ve Fen bilim dalları ayrı ayrı ekolojiyi farklı bakış açılarıyla ele alır ve incelerler. Lisans eğitiminde ekoloji dersi olan üniversitelerin, Orman Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Peyzaj Mimarlığı, Ziraat Mühendisliği, Biyoloji, Biyoloji Öğretmenliği ya da Fen Bilgisi Öğretmenliği eğitimi almış öğretmenler Ekoloji dersini verebilmekte ve Ekoloji öğretmeni olabilmektedirler.

Ekoloji Öğretmeni Maaşları

Devlet okullarında ve özel okullarda öğretmen maaşları değişkenlik göstermektedir. Öğretmen maaşlarını detaylı olarak, öğretmen maaşı yazımızda okuyabilirsiniz.

Özel okulların başında gelen, Doğa kolejinde 2018 yılı içerisinde öğretmenlere verilen aylık ücret 3000-6000TL arasında değişmektedir.

2018 Detaylı Öğretmen Maaşlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir