EGM Hizmetli Ne İş Yapar

0

EGM Hizmetli Ne İş Yapar

Emniyet Genel Müdürlüğünde görev yapan bir hizmetli memur genel olarak evrak getirip götürme gibi işler yaparlar. Amire bağlı olarak çalışan hizmetlilerin kuruma göre görevleri farklılık göstermektedir.

EGM Hizmetli Görevleri

Üstündeki amire bağlı olarak çalışan hizmetli kadroları genel olarak evrak işleriyle ilgilidirler. Yani kurum içindeki getir götür işleri verilir. İlgili evrakların ilgili büroya teslim edilmesi istenir hizmetli de ilgili saate göre o ürünü teslim etmek zorundadır.

EGM Hizmetli Kaç Saat Çalışır

Günlük 8 saat çalışma süreleri vardır mesai başlangıcından bitişine kadar kurumda değişik görevleri yürütmek gibi çeşitli görevleri vardır.

EGM Hizmetli Nerelerde Çalışır

EGM hizmetli olarak çalışan memurlar genel olarak kurum içinde her yerdedir. Amirinin belirlediği işi yapmakla yükümlüdür, gün içinde farklı görevleri olabilir ve kurumun bel kemiği konumundadır. Misafirleri karşılamak ve yönlendirmek, aydınlatma ve ısıtma gibi işlemleri takip etmek, ilgili yerlerin temizliğini üstlenmek gibi pek çok farklı görevleri mevcuttur.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Öncelikle KPSS ye girerek ilgili puan türünden ilgili puanı almış ve KPSS memur atamaları ile bu alanı kazanmış bu alana atanmış olmanız gerekmektedir. Yani bu bölümde çalışabilmek için aranan en temel özellikler arasında KPSS’den yeterli puan almış olmak gelmektedir. KPSS’den yeterli puanı alan öğrenciler bu alana atamalarının yapılarak bu bölümde çalışmaya başlayabilir. Bunun dışında bu alanda çalışanlar için belli bir iş verilmemiş pek çok işte yardımcı olmaları istenir.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir