Eğitim Uzmanı Ne İş Yapar?

0

Eğitim Uzmanı Ne İş Yapar?

Eğitim uzmanları adından da anlaşılacağı üzere şirket içindeki eğitim durumlarının saptanması ve eğitim ihtiyacı gibi durumları yöneten bir uzmanlık alanıdır. Bu pozisyonda görev alacak olan kişiler pek çok farklı kurumda mezun olabilir. Eğitim uzmanları inşaat firmasından aydınlatmaya kadar pek çok dalda görev yapan firmalarla eş zamanlı olarak çalışmalar yürüterek şirketin bu konuda ihtiyaçlarının saptanması yönünde şirket ile birlikte iş birliği içindedir. Bu konu yer alan iş ilanlarını incelediğimizde firmalar bu pozisyonda görev alacak olan kişilerde lisans mezunu olma şartı ve eğitim uzmanı sertifikasına sahip olma şartını aramaktadırlar.

Eğitim Uzmanı Görevleri

Firmaların eğitim konusundaki eksikliklerinin belirlenmesi ve bu konuda farklı eğitim firmaları ile iletişime geçerek gerekli yönlendirme ve yönetimin yapılması gibi görevleri vardır.

Eğitim Uzmanı Kaç Saat Çalışır

Eğitim uzmanları çalıştıkları firmaya bağlı olarak günde en fazla sekiz saat olmak koşuluyla çalışmaktadırlar. Ancak bu konuda saatleri ve çalışma koşulları ilgili iş kanununda belirtilmiştir.

Eğitim Uzmanı Nerelerde Çalışır

Eğitim uzmanların pek çok farklı kurum ve firma ile iş birliği içine girerek bu konuda şirketin eğitim konusundaki ihtiyaçlarının yönetilmesini ve düzenlenmesi için görev yapabilmektedirler.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Eğitim uzmanlığı pozisyonunda görev alacak olan kişilerin öncelikle lisans mezunu olmaları gerekir.  Bunun yanında eğitim uzmanlığı sertifikalı eğitimi de tamamlamış olmaları en temel aranılan şartlar arasında yer almaktadır. Bu pozisyonda pek çok firma personel aramaktadır. Bu personellerin ilgili pozisyonlarına cevap vermek için bu iki şartı tamamlamış olmak gerekir.

Eğitim Uzmanı CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir