Eğitim Durumu Nedeniyle Tayin Dilekçesi

1

Tayin DilekçesiTürkiye Cumhuriyeti devletinde yaşayan insanların haklarını korumak ve isteklerini devlet birimlerine bildirmek için, istek ve dileklerini dilekçe yoluyla bildirmeleri istenir. Tayin olma durumları da resmi dairelere bildirelerek gerçekleştirilen işlemlerdir. Bu nedenle sizler tayin olma isteklerinizi dilekçe yolu ile bildirmeniz gerekmektedir.

Tayin dilekçesinde, neden tayin olmak istediğiniz, tayin olma durumunuzun nelere dayandığı gibi kavramları da belirtmeniz gerekmektedir.

Sitemizde, “Dilekçe Örnekleri” sayfasından kolaylıkla ulaşabileceğiniz, Tayin Dilekçe Örnekleri, çeşitli nedenlere bağlı tayin istemlerine bağlı olarak ayrı ayrı hazırlanmıştır. İsteğiniz durumunda sitemizde yer almayan durumlar içinde en kısa sürede dilekçe örnekleri hazırlanacaktır.

Tayin Dilekçe Örneklerini indirmek için, hangi nedene bağlı tayin isteminizi belirten sayfayı seçin ve indir butonuna basın. Birkaç saniye içerisinde word dosyası halinde tayin dilekçeniz bilgisayarınıza inecektir. Gerekli yerleri değiştirerek kullanabilir ve hemen yazdırarak, Tayin Dilekçe Örneğinizin çıktısını alabilirsiniz!

Tayin Dilekçe Örnekleri

İNDİR

Eğitim Durumu Nedeniyle Tayin Dilekçesi

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Eğitim Nedeniyle Tayin Dilekçe Örneği

…. DEFTERDARLIĞINA … Vergi Dairesi Başkanlığı …… Vergi Dairesi Müdürlüğünde 11/01/2012 tarihinden itibaren …… sicil nolu …… kadrosunda halen görev yapmaktayım. ÖSYS sınavı neticesinde … Üniversitesi …. Fakültesi, …. Bölümünde lisans öğrenimine hak kazanarak kayıt yaptırdım. Ancak derslere devam zorunluluğu olması nedeniyle xxx öğretim yılında başarısız sayılarak eğitim hakkımdan mahrum kalacağım.. Anayasanın 42. Maddesinde “Kimse eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz” ve Anayasanın 5. Maddesinde “Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle… Read more »