Eczane Isı Nem Formu

0

Eczane Isı Nem Formu 2017

Tükiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu eczanelerde ısı ve nem ölçer bulundurma zorunluluğu getirmiştir. 12 Nisan 2016 tarihine kadar ısı ve nem ölçer aleti temin edemeyen eczanelere faaliyet durdurma cezası verilmiştir. Önceden eczaneler, sadece buzdolaplarının ısı ve nemini günde üç kez ölçüp formlara işliyorlardı. Yeni yönetmeliğe göre artık sadece buzdolaplarının ısı ve nemi değil ortamın ısısı ve nemini ölçüp kayıt altına alınması gerekmektedir. Alınan bu ısı ve nem bilgileri de 5 yıl boyunca saklanması zorunlu kılınmıştır.

Eczane Isı Nem FormuEczanede İdeal Isı ve Nem Oranı Ne Kadar Olmalıdır?

Yeni yürürlükte olan eczanelerdeki ısı ve nem kaydı tutma zorunluluğu ile birlikte her eczane sahibi artık kendi eczanesindeki hem buzdolabının ısısını ve nemini hem de eczanesinin ısısını ve nemini sabah öğle ve akşam olmak üzere üç kere ölçüp 5 yıl tutması gerekmektedir. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun belirlediği kriterlere göre, eczanelerdeki buzdolaplarının ısısı 2 ila 8 derece arasında olması gerekmektedir. Eczanelerin ortam ısısı ise 15 ile 25 derece arasında olmalıdır. Azami nem oranı ise yüzde 65 olması gerekmektedir.

Eczane Isı Nem Formunda Neler Bulunmaktadır?

Eczane ısı ve nem formunun en başında eczanenin adı yazmaktadır. Isı ve nem kontrolünün hangi ayda yapıldığının yazılacağı kutucuk bulunmaktadır. Birinci kontrolün yapılacağı saat olan 9.00’da, ikinci kontolün yapılacağı saat olan 13.00’da ve son olarak üçüncü kontrolün yapılacağı saat olan 16.00’da eczanenin ısısı ve neminin yazılacağı ardından da imza atılacağı kutucuklar bulunmaktadır.  Son olarakta kontrol eden eczacının ismi ve imzasının yazılacağı alan bulunmaktadır.

Eczane Isı-Nem Formları 2017

Tüm Formlara Buradan Ulaşabilir Ücretsiz İndirebilirsiniz!

1-Eczane Denetim Formu

Eczane Denetim Formu İNDİR

2-Eczane Günlük Isı-Nem Kontrol Formu

Eczane Günlük Isı-Nem Kontrol Formu İNDİR

3-Eczane Buzdolabı Günlük Isı Kontrol Formu


Eczane Buzdolabı Günlük Isı Kontrol Formu İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir