Dursun Özbek Kimdir Ne İş Yapar?

0

Dursun Özbek Kimdir Ne İş Yapar?

Eski Galatasaray Spor Kulübü başkanı Dursun Özbek, 25 Mart 1949 yılında gözlerini Giresun’da dünyaya açmıştır. Aslende Giresun Şebinkarahisarlıdır.

Dursun Özbek Kimdir?

Babası Hasan Bey Giresun’un Şebinkarahisar’ından kalkıp ekmek parası için İstanbul’a göç etmiştir. Sonrasında annesi ve diğer kardeşiyle birlikte onları da İstanbul’a aldırmıştır. O zamanlar Galatasaray Lisesi kaliteli ve masrafsız olduğu için babası onu Galatasaray Lisesine kaydetmiştir. Sonrasında Galatasaray Lisesinden mezun olmuştur.

Dursun Özbek Genel Bilgi

Üniversite için İsviçre Lozan’dakiPoliteknik’e başvurur. Annesiyle anlaşır ve 500 frank ona yetecektir derken, Türk lirası yüzde yetmiş değer kaybederek Dursun Özbek’in Avrupa hayaline sonlandırır.

Dursun Özbek Eğitim Bilgileri

Girdiği üniversite sınavıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü kazanmış ve oradan da mezun olmuştur. Kendisi geçirmiş olduğu en kötü anı şöyle anlatıyor: “Hayatımın en kederli anı, orta son sınıfta babamı kaybettiğim andır.” Henüz 13 yaşında iken küçük kardeşi ve annesiyle birlikte yalnız kalmıştır.

Dursun Özbek Kariyeri

Kendisi 1974 yılında otomotiv sektörüne giriş yapmıştır. Burada uzun bir süre faaliyet gösterdikten sonra 1988 yılında Turizm sektöründe Nippon ve Point Hotel zincirleri ile İstanbul ve Ankarada, Kimeros ve Mabiche otelleriyle de yatırımcı ve işletmeci sıfatlarıyla Antalyada faaliyetlerde bulunmuştur.

Dursun Özbek Ödülleri

23 Mayıs 2015 yılında Galatasaray Kulübü’nün başkanlığına aday oldu ve Galatasaray Kulübü tarihinin 36.başkanı seçildi. Evli ve 2 çocuk babası olan Dursun Özbek, 20 ocak 2018 de ise olağanüstü seçim genel kurulunda başkanlığı Mustafa Cengiz’e kaptırmıştır.

Diğer Ünlülerin Özgeçmişlerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir