D&R mülakat soruları

0

D&R mülakat soruları

D&R mülakat soruları

D&r ülkemizdeki en büyük kırtasiyedir aslında. Okuma kitaplarından ders kitaplarına, hediyelik eşyalardan, dünyadaki tüm sanatçıların müzik arşivlerine kadar edinmek istediğiniz her şey tek bir adreste. Birçok yerde özellikle alışveriş merkezlerinde şubesi bulunan d&r, tabi ki çalışanlarını işe almadan önce belirli mülakatlardan geçirmektedir. Şuan 144 tane şubesi bulunan d&r birçok insanın istihdamını sağlamaktadır. Ayrıca bazılarında içerisinde okuma alanı, kafeterya gibi seçeneklerde bulunur. Peki, nedir D&R mülakat soruları?

D&R mülakatında ne sorarlar?

D&r mülakatına daha önce girmiş kişilerden araştırma yaptık ve sizin için bir başlık altında topladık. Öncelikle iş bulma sitelerinden veya mağazalarda bulunan işe başvurma formunu doldurarak işe başvuruyorsunuz. Daha sonra klasik olarak iş görüşmesine uygun görülürseniz davet ediliyorsunuz. Bu esnada herhangi bir telefonla mülakat vs. yok. Görüşmeler genelde birebir olmakla birlikte çalışacağınız mağazada yapılıyor. Ve mağaza müdürü ya da müdür yardımcısıyla ya da her ikisiyle aynı anda görüşme yapıyorsunuz. Çok uzun sürmeyen ve çok aşamalı olan mülakat çeşitlerinden bir tanesidir. Size sorabilecekleri sorulara örnek verecek olursak;
Mağazalarımızda nelerin satıldığı hakkında bilginiz var mı ?

Neden D&R?

Sizi seçmenin bize ne yararı olacak?

XXX bey/hanım, şimdi size soracağım sorulara hızlı ve net cevaplar istiyorum, sonrasında sorular geldi. *Oturduğunuz apartman kaç katlı ? *Apartmanda kaç basamak var ? *Eviniz kaç odalı ? *Evinizde kaç pencere var ?

Eski firma tecrübeleriniz nelerdir? (detaylı bir şekilde)

 

 

 

 

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir