Doktorlar Ne Kadar Maaş Alıyor?

0

Doktorlar Maaşları 2017

Sağlık sektöründe genel olarak maaşların yüksek oranlarda olduğu bilinirken, elbette ki görev alınan hastaneye, sağlık kuruşuna ve branşına göre değişiklik gösterdiği gibi, alt ve üst kadrolarda olmakta maaşları etkileyen faktörler arasında. Elbette ki bu durumda, yeni doktor olmuş bir kişi ile yıllardır sağlık sektöründe hizmet vermiş bir doktorun maaşı aynı olmayacaktır. Uzman doktorlar diğerlerine göre daha yüksek maaş alırken, yine Cerrahlar ve prof. Maaşları da her birinden farklı olabilmektedir.

Doktorlar nerede çalışabilir?

Özel ya da devlet kurumlarında hizmet vermektedirler. Yine bunların yanı sıra, şirket doktorları olarak da görev alabildiği gibi, kendi polikliniklerinde de yetkili olarak görev alabilirler. Şirket doktorları da, iş güvenliği ve sağlığı açısından, belirlenmiş dönemlerde İSG uzmanları ile birlikte eğitimlere katılabilirler. Bunun yanı sıra sürekli olarak fabrika, iş yeri, şirket ve firmalarda da görev alabilmektedirler. Yine branşlarına ve çalışma şartlarına uygun olarak özel ve devlet hastanelerinde çalışmaktadırlar.

2017 Doktorlar ne kadar maaş alıyor?

2016 enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte, memur maaşları yine 2017 zamları ile birlikte belirlendi. Netleşen maaşlar arasında, doktor maaşlarının 2017 yılında ki karşılığı 4.361 TL olurken, elbette ki aldığı görevler ve döner sermayesi ile birlikte daha yüksek tutarlara ulaşması mümkün olmaktadır.

Uzman doktorlar ele alındığında ise maaşlarda yükseliş görmek mümkündür. Uzman doktorlar ise 2017 yılı içerisinde açıklanan verilere göre; 5.255 lira gibi bir maaş ile hizmet vermektedir.  Elbette ki yine özel hastanelerde bu ücretler, hastane idaresi ile birlikte belirlenebilmektedir.

Sözleşmeli personeller için ise tavan ücret olarak; 5.257,87 TL belirlendi. Bu durumda doktor ve uzman maaşları zamlı olarak hazırlanan listeler dahilinde kişilere sunulabilmektedir. Güncellemeler ve maaşlarda değişiklik oldukça, yeni bilgilere göz atılarak, bilgi sahibi olunabilir.

Diğer Meslek Dallarının Maaşlarını Öğrenmek için TIKLAYINIZ!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir