Doğuş grubu mülakat soruları

0

Doğuş grubu mülakat sorularıDoğuş grubu mülakatı

1951 yılında kurulan şirket bugün ülkemizin önde gelen hizmet sektör gruplarındandır. Hizmet verdikleri alanlara daha yakından bakacak olursak eğer, finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde faaliyet göstermektedir.

Doğuş grubunun 250 tane şirketi bulunmaktadır ve bu şirket bünyelerinde toplam 50 bin kadar çalışanı bulunmaktadır. Her büyük şirket gibi tecrübeli elemanlara açık oldukları kadar yeni mezunları da aralarında görmek istiyorlar. Ancak belli beklentileri bulunmaktadır. Bunların en başında ben değil biz diyen takım arkadaşlarıdır. Eğer siz de Doğuş grubu bünyesinde çalışmak istiyorsanız Doğuş grubunun kendi internet sitesi üzerinde yer alan ya da diğer iş bulma sitelerine verdikleri ilanlardan takip edebilir, CV’nizi yollayabilirsiniz.

Peki, Doğuş grubu mülakat soruları nelerdir? Hangi mülakat teknikleri ile karşılaşabilirsiniz.

Doğuş mülakat Deneyimleri

Mülakat tekniklerine baktığımız zaman çoğunlukla birebir mülakatı tercih ettiklerini görüyoruz. Mülakata ise genel olarak kendinizi tanıtmanızı isteyerek başlayıp CV’niz üzerinden devam ediyorlar. Eğer full time olarak başvurduysanız işe kişilik testlerine girebilirsiniz. Bunun yanı sıra başvurduğunuz departmana göre ise İngilizce mülakata girme durumunuz olmaktadır.

  • Şirkette hedefiniz nedir?
  • Maaş beklentiniz nedir?
  • Ücret beklentiniz nedir?
  • Karakterininin olumsuz yönleri nelerdir?
  • İleride kendinizi nerede görüyorsunuz? İnsan kaynaklarında kariyer yapmayı düşünür müsünüz?
  • Üniversitede bitirdiğiniz bölümü seçme nedeniniz?

Diğer firmalar mülakatta neler sormuş diyorsanız: http://www.cvornekleri.gen.tr/kategori/mulakat/firma-mulakat-sorulari/

Mülakat Tekniklerine ihtiyacım var diyorsanız? – http://www.cvornekleri.gen.tr/kategori/mulakat/mulakat-teknikleri-2/

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir