Doğum yardımı dilekçe örneği

0

Doğum yardımı dilekçesi

Doğum yardımı nedir?

Çalışan annelerin, daha fazla çocuk yapmalarını teşvik amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödenen nakit yardımdır.

Doğum yardımı dilekçe yazılarak kolaylıkla başvurulabilmektedir. Bu yardımından yararlanmak için anne ya da babanın TC vatandaşı olması, çocuğun 15.05.2015 tarihinde yayınlanan yasadan sonra doğmuş olması gerekmektedir.

Kamuda çalışan personel, kurumuna çocuğunun doğum raporu ve dilekçeyle beraber başvurması yeterlidir. Ancak özel sektörde çalışanlar için doğum yardımı dilekçesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine ya da Sosyal Hizmetler Merkezi’ne şahsen iletmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunmak için sizde doğum yardımı dilekçe örneğini word formatında kolayca bilgisayarınıza indirebilir, güncel bilgilerinizi doldurarak çıktısını alabilirsiniz.

Doğum yardımı tutarı 2016 yılı için

  1. çocuk için 300 TL,
  2. çocuk için 400 TL,
  3. çocuk için 500 TL’dir.

Tüm Dilekçe Örnekleri

Doğum yardımı dilekçesinde hangi bilgiler yer alır?

Dilekçede başvuru sahibinin kişisel bilgileri ile çocuklarının kimlik bilgileri, adres ve telefon bilgileri yer alır. Dilekçe başvuran kişinin bağlı bulunduğu valilik makamına bağlı olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’ne hitap edilir. Doğum yardımı dilekçesine ek herhangi bir evrak istenmez, kimlik bilgileri esas alınarak yardım talebi araştırılarak değerlendirilir.

Doğum yardımıyla ilgili her türlü bilgiyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 144 ve 183 numaralı telefonlarından ayrıntılı olarak alabilirsiniz.

Belediye Dilekçe Örneği

 

Doğum Yardımı Dilekçesi İndir

dogum-yardimi-dlekcesi

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir