Doç. Dr. Yunus Emre Kimdir

0

Doç. Dr. Yunus Emre Kimdir?

Yunus Emre Kimdir?

1982 yılında İzmit’te doğmuş olan Yunus Emre, İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi görevini sürdürmekte olan bir akademisyen ve kitap yazarıdır.

Yunus Emre’nin Aile Hayatı

Evli ve kız çocuğu babası olan Yunus Emre, hayatını İstanbul’da geçirmektedir. Halen İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi görevini sürdürme vaziyetindedir.

Yunus Emre’nin Eğitim Hayatı

2000 ila 2005 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve İktisat bölümü mezunu olan Yunus Emre, 2005 ila 2007 yılları arasında da Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2007 yılında da yine aynı üniversite ve enstitüde doktorasını tamamlamıştır.

Yunus Emre’nin Kariyeri

Aktif olarak İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi görevini sürdüren Yunus Emre, Sosyal Demokrasi Vakfı Üyesi ve Toplumcu Düşünce Enstitüsü Kurucu Üyesidir. Bunun yanında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanıdır. Türkiye’deki siyasal hayat, tarih yazımı ve karşılaştırmalı siyaset alanlarında çalışmaları olan Yunus Emre yazmış olduğu birçok denemenin yanında 2013 yılında çıkardığı CHP, Sosyal Demokrasi ve Sol adı kitabı ile yazarlığa adım atmıştır. Bu kitap 2014 yılında da İngilizce olarak basılmıştır. IntroductiontoTurkishPoliticis, PoliticalandSocial Life in Turkey ve History of PloticalThought in Turkey derslerini öğrencilerine halen anlatmaktadır.

Merak Ettiğiniz Tüm Ünlü Özgeçmişlerine Buradan Ulaşabilirsiniz

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir