Doç. Dr. Fetullah Karabiber Kimdir

0

Doç. Dr. Fetullah Karabiber Kimdir?

15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden sonra adı gündeme gelen Fetullah Karabiber, FETÖ’nün YTÜ(Yıldız Teknik Üniversitesi) yapılanması sanıkları arasında tutuklu olarak yargılanmakta idi. Sanıkların yargılandıkları mahkeme, 5 Şubat 2018 tarihli kararında Karabiber hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 220. maddesine göre silahlı terör örgütüne üye olma suçu bakımından. 9 yıl hapis cezasına hükmetmişti.

Doç. Dr. Fetullah Karabiber Hakkında Genel Bilgi

Fethullah Karabiber İstanbul’da yaşamakta olan ve mühendislik alanında çalışan bir akademisyendir.

Doç. Dr. Fetullah Karabiber’in Eğitim Bilgileri

Fethullah Karabiber, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 1995-2000 yılları arasında elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünde okumuştur ve mühendislik lisans diplomasına sahiptir. Ardından İstanbul Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. 2005 yılında master derece programından mezun olmuştur. Karabiber, doktora eğitimini de aynı şekilde İstanbul Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği üzerine sürdürmüş ve 2009’da doktor unvanını almıştır. Doktorasının son yılında yani 2008’de ise İtalya’daki Katanya Üniversitesi’nde bulunmuştur.

Doç. Dr. Fetullah Karabiber’in Kariyeri

Karabiber, 2001 yılında araştırma görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi’nde çalışmaya başlamıştır. 2009 yılında doktorasını tamamlayarak doktor unvanıyla akademisyen olarak çalışmaya devam etmiştir. 2009 ile 2012 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kuzey Karolina Üniversitesi’nde bulunmuştur. 2012 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yardımcı doçent doktor olarak çalışmaya başlamış ve doçent doktor olarak devam etmiştir.

Doç. Dr. Fetullah Karabiber’in Ödülleri

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği alanında akademisyen olarak çalışan Karabiber’in aldığı herhangi bir ödül bulunmamaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir