Diyetisyen Ne Kadar Maaş Alır?

0

Diyetisyen Ne Kadar Maaş Alır?

Devlet hastanesinde kadrolu olarak yeni başlayan bir diyetisyen aylık 2 bin 900 lira maaş ile başlamaktadır. 10 yıl diyetisyen olarak görev yapan kişiler aylık 3 bin 600 lira maaş ile görevlerine devam etmektedirler. Normalde bir diyetisyen maaşı ortalama 3 bin 300 lira kadar bir tutardır. Fakat kesintilerin olması maaşın düşmesine neden olmaktadır. Ortalama 400 TL kesinti olduğunu tahmin edebiliyoruz. Yani tüm kesintiler ile 2 bin 900 lira gibi kesin bir maaş verilmektedir.

Diyetisyen Ne İş Yapar?

Diyetisyenler hastaları tedavi etmek ve sağlık seviyelerini üst seviyeye çekmeye çalışan kişilerdir. Hastaların hem sosyal hem de psikolojik sorunlarını göz önüne alarak hastalarına özel diyetler ve programlar hazırlamaktadırlar. Eğitimini sorunsuz bir şekilde bitiren bir birey diyetisyen unvanını alabilir.

Diyetisyen Görevleri nelerdir?

Diyetisyenler 4 yıllık eğitim-öğretim hayatını başarı ile tamamlayarak lisans almış kişilerdir. Görevi hastalarının beslenmelerini düzenleyip, beslenmelerinde belirli programlar ve planlar ile düzeltmeye çalışır.

Diyetisyen Nerelerde Çalışabilir?

Diyetisyenler, devlet hastanelerinde, özel hastanelerde, üniversite hastanelerinde, kadın doğum hastanelerinde, çocuk hastanelerinde, özel kliniklerde, gün hastanelerinde, yaşlı bakım evlerinde, spor salonlarında, spor kulüplerinde, yurtlarda, belediyelerde, diyaliz merkezlerinde, hastanelerde ve birçok alanda çalışmaktadır. Yukarıda da gördüğünüz gibi diyetisyenler sadece hastanelerde değil birden fazla kurumda çalışabilir görev alabilir. Diyetisyen kişiler genel olarak tercihlerini hastanelerden yana kullanmayı tercih ederler.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Diyetisyen Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Diyetisyen Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 3300 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 275 TL (%7)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 3573 TL (Ocak 2017)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir