Devlet Gelir Uzman Yardımcısı Alımı

0
[ads]Gelir Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda 50 hukuk, iktisadi ve idari bilimler, işletme fakültesi, siyasal bilgiler, 25 bilgisayar, elektrik, elektronik, haberleşme ve yazılım mühendisliği olmak üzere toplamda 74 kişi alınacağı belirtilmiştir. Devlet gelir uzmanı yardımcısı alımı, kurum tarafından gerçekleştirilecek sınav ile gerçekleştirilecektir.

 

Devlet gelir uzmanı yardımcısı alımı nasıl yapılacaktır?

Devlet gelir uzmanı yardımcısı alımları yazılı sınav eşliğinde gerçekleştirilecektir. Sınavda başarılı olan adaylar değerlendirme kurulu tarafından yapılacak olan sıralama sonucunda belirlenecek ve bunun ardından listeye giren adaylar işe kabul edilecektir. Yazılı sınavın ardından ise sırada sözlü sınav bulunmaktadır. Bu sınavda adayların başarılı olması için 100 üzerinden en az 70 puan alması gerekmektedir.

Gelir İdaresi İş BaşvurusuDiğer yandan değerlendirme kurulu tarafından yapılacak olan sıralama asil ve yedek olmak üzere iki farklı liste hazırlanacaktır. Asil listede bulunan adayların herhangi bir nedenle işi kabul edememesi durumunda yedek listede bulunan adaylar devreye girecek ve başarı sırasına göre belirtilen alanlardaki işler bu kişilere verilecektir.

Yapılan değerlendirmelerin ardından ise asil ve yedek listeler başkanlık resmi web sayfası üzerinden duyurulacaktır. Bu nedenle başvuru yapan adayların başkanlık resmi internet sitesini yakından takip etmesi tavsiye edilmektedir. Ayrıca asil listede bulunan adayların başvuru için gerekli olan son işlemleri yapacağı tarih aralığı da yine site üzerinden duyurulacak ve bir an önce gerekli olan işlemleri yerine getirmeleri belirtilecektir.

 

Başvuru İçin Tıklayınız!  

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir