Devamsızlık Dilekçe Örneği

0

Devamsızlık Dilekçe Örneği

Devamsızlık Dilekçesi Nedir, Neden Yazılır?

Devamsızlık dilekçesi, okula devam etmemiş olan öğrencinin izinli sayılması için veli tarafından yazılan bilgilendirme dilekçesidir. Öğrencileri 10 gün özürsüz, 35 gün özürlü devamsızlık hakkı vardır. Bu süre içerisinde öğrenci geçerli bir nedenden dolayı, devamsızlık yapmak zorunda kalmış ise; devamsızlık sorunu yaşamaması adına veli tarafından mazeret belirten bir dilekçe yazılabilir.

Devamsızlık Dilekçesi Neden Yazılır?

Özellikle derslerle ilgili başarı sorunu olmayan öğrenciler için, devamsızlık ile ilgili problem yaşamaması adına veli tarafından, öğrencinin devamsızlık sorunu yaşamaması için yazılır. Dilekçede belirtilen devamsızlık nedeni, okul idaresi tarafından geçerli görülmesi ile e-okul sistemi üzerinden öğrencinin devamsız olduğu gün sayısı silinir.

Veli öğrenci devamsızlık yaptığı günden itibaren 5 gün içerisinde devamsızlık dilekçesini yazmak zorundadır. Sonrasında dilekçe ile yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Devamsızlık Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Devamsızlık dilekçesi, veli tarafından okul idaresine adına yazılır. Dilekçede öğrencinin adı ve soyadı, sınıfı, numarası yazıldıktan sonra devamsızlık nedeni belirtilir. Konu ile detaylı bilgi verilerek, varsa ilgili evrak dilekçeye ilave edilerek; velinin adı ve soyadı, tarih ve iletişim bilgileri yazılarak imza atması ile dilekçe tamamlanmış olur.

Devamsızlık dilekçesi, öğrencilerin zor duruma düşmemesi ve okulla ilişkileri bozulmaması adına sağlıklı bir uygulama olup; öğrencinin devamsızlığı alışkanlık haline getirmemesi adına velinin gerekli önlemleri alması tavsiye edilir.

Devamsızlık Dilekçesi İndir

Devamsızlık Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Devamsızlık dilekçesi veli tarafından yazılarak, okul idaresine teslim edilmesi gerekir.

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir