Destek Personeli Ne iş Yapar?

0

Destek Personeli Ne iş Yapar?

Sadece tek bir alanda olacak bir iş değildir. Çünkü insanlara bir çok farklı alanda destek sağlayacak şekilde personel alımı yapılmaktadır. Bunlardan bir kaçına değinilip yaptıkları işler hakkında bilgi edinilebilinmektedir.

Kızılay destek personeli Ne iş Yapar?

  • Kan alım merkezlerinde temizliği, düzeni sağlamakla görevlidir.
  • Etrafın temizliği yanında kişilere çay ve kahve gibi kendilerine gelmeleri için içecek dağıtmaktadır.
  • Sahada yapılacak kan bağışı duyurusu, belgelerin düzenlenmesi ve tüplerin düzeninden sorumludur.

Temizlik destek personeli Ne iş Yapar?

İlkokul mezunu olan kişilerin de olabileceği bir iş alanı olup daha çok kadınların tercih ettiği ve ev, otel, büro gibi çalışma alanlarını temizliğinde temizlik görevlilerine yardımcı olmakla görevlidir.

Sosyal destek personeli Ne iş Yapar?

İnsanların evlerinde yardımcı olarak bulunacağı, genellikle hasta ve hamileler için düşünülen işlerini tam olarak yerine getiremeyen kişiler için ev temizliği, yemek yapmak gibi bazı temel ihtiyaçları yaparak yardım etmek için bulunan haftalık 30 saat gibi genel olarak iş saati olan bir meslektir.

Sistem destek personeli Ne iş Yapar?

Bu kişilerin bilgisayar ile ilgili yazılım, donanım, ofis programları, analitik olarak düşünebilme ve sistem yönetme bilgisi olması istenen kişilerdir. Bu alanda çalışanlar bilgisayar destekli sistemin düzgün şekilde çalışmasını incelemede, bir sorun ile karşılaşıldığında çözmekte ya da sistemin daha iyi kullanılmasında yardımcı olmaktadır. Veri tabanı, sunucu ve işletim sistemi hakkında da bilgi sahibi olup yeniden bir bilgisayar destekli sistem oluşturulması istendiğinde yapabilmesi beklenmektedir.

Diğer Meslekler Ne İş Yapar Hemen Öğrenin!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir