Desinatör CV Örnekleri

0

Desinatör CV Örnekleri

Desinatör tekniğine uygun bir şekilde hareketinden hacmine, formundan, perspektifine kadar tekstil ürünlerinde desen tasarım yapan kişi olarak tanımlanır. Desinatörler başta tekstil sektörü olmak üzere farklı sektörlerde de çalışabilir.

Desinatörlük Mesleği Hakkında Genel Bilgi

Desinatörlük başta tekstil sektörü olmak üzere birçok sektörde çalışma imkanına sahip bir meslektir. Desinatörlük desen tasarımı yapan kişidir. Yapılacak üründeki tasarım ve deseni belirleyen ve çizen profesyonel kişilerdir. Bir desinatör üniversite ya da meslek okullarının güzel sanatlar, tekstil ya da tasarım bölümlerinden mezun olmalıdır.

Desinatörlük CV si Neleri İçermelidir

Ön giriş yazısı sonrasında cv de isim, soy isim, ulaşılabilecek telefon, adres ve mail adresini kapsayan kişiler bilgiler sonrasında eğitim bilgileri bölümüne geçilmelidir. Burada en son bitirilen okul başta olmak üzere bir liste yapılmalıdır. Bu bölümde pozisyonlar da cv ye eklenmelidir. Bir CV de erkek adaylar için askerlik durumu bilgisi mutlaka bildirilmelidir. Alınan eğitimler, bilgisayar tecrübeleri, sosyal aktiviteler hakkında bilgiler verilmelidir.

Desinatörlük CV sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalıdır

Her cv de olduğu gibi desinatörlük cv sinde de giriş yazısı son derece önemlidir. Eğer yetkili kişinin adı biliniyorsa adı; bilinmiyorsa ”Sayın Yetkili” ifadesi kullanılarak bir giriş yapılmalıdır. Özgeçmiş kağıdı ile giriş yazısı kağıdının aynı cins olması çok önemli bir detaydır.

Desinatörlük Cv sinde Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalıdır

Eğitim durumu bilgisi verilirken en eski eğitim görülen okuldan en yenisine doğru sıralama yaparak yazılmalıdır.

Desinatörlük CV sinde İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalıdır

İş deneyimleri en eski tarihten en yeni tarihe doğru bir sıralama ile işyerlerinin isimleri, pozisyonlar, alınan başarılar, ekip çalışması başarılarına dair bilgiler verilmelidir.

Desinatörlük Cv sinde hangi kişisel özellikler ve yetenekler eklenmelidir

Bir desinatör cv sinde kişisel özellikler ve yeteneklerin belirtilmesi kuşkusuz çok önemlidir. Moda ve tasarım dünyasını takip eden, yaratıcı, yetenekli, tecrübeli, üretken ve en önemlisi yenilikçi bir bakış açısına sahip kişi olunduğu paylaşılmalıdır. Çünkü bu tür özellikler desinatör cv lerinde ilk dikkat çeken detaylardır. Aynı zamanda yetenekler olarak da tasarım programlarını çok iyi kullanıyor olabilmek önemli özellikler arasında yer alır.

Desinatörlük CV sinde Referans Eklenmeli Midir

Desinatörlük cv sinde referans eklenilmesi elbette ki yeni işveren tarafından daha önce çalıştığı işyerleri ve konumu hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacak aynı zamanda çalıştığı işyerlerindeki tecrübelerini tartacaktır. İşe alım sürecinde referans bir adım öne geçmek demektir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir