Denizcilik CV Örneği

0

Denizcilik CV Örneği

Denizcilik ile alakalı olarak yapılacak olan başvurular sırasında dikkat etmeniz gereken bilgileri sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Denizcilik Mesleği Hakkında Genel Bilgi

Meslek hakkında kısa bir bilgi vererek ve sizlerin daha önce bu alanda elde etmiş olduğunuz bilgileri buradan açıklayarak CV’nizi doldurma işlemine başlayabilirsiniz.

Denizcilik CV’si Neleri İçermeli

Denizcilik CV’si diğer CV’lere benzer içerikleri içermelidir. Bunun dışında bu alanda almış olduğunuz eğitimler ile alakalı olacak şekilde farklı bir bölüm oluşturarak sizlerde CV’nizin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Denizcilik CV’sinde Giriş yazısı Nasıl Olmalı

Giriş yazısı olarak ise bu alanda elde etmiş olduğunuz deneyimleriniz ile alakalı olacak şekilde kısa bir açıklama mesajı yazarak CV’nizi doldurmaya başlayabilirsiniz.

Eğitim Bölümü Nasıl Yazılmalı

Sektör ile alakalı olarak almış olduğunuz eğitimleri mutlaka sırasıyla ve tarihleri ile yazmanız gerekmektedir. Bu yüzden de bu detaya mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Denizcilik alanında yapmış olduğunuz eğitimlerin yanı sıra almış olduğunuz sertifika ve benzeri belgeler de bu bölümde yer almalıdır.

İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı

Denizcilik sektörü için son derece önemli olan bu alanda daha önce elde etmiş olduğunuz deneyimleri yazmanız gerekmektedir. İş deneyimi ile alakalı olacak şekilde bilgileri buradan yazarak sizlerde dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Hangi kişisel özellikler-yetenekler eklenmeli

Sektörde bazı kişilerde bulunan ekstra yeteneklerde mutlaka yazılmalıdır. Balık adım sertifikası ve buna benzer yetenekleriniz veya özellikleriniz varsa bu bölümde yazmanızı öneriyoruz.

Referans bilgilerini eklemeye gerek var mı?

CV’nizde yer verilmesi gereken bir diğer bölümde referans bölümüdür. Bu bölümde mutlaka ama mutlaka referans bilgilerine yer vererek karşı tarafın sizler hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir