Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

0

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği

  1. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ne İş Yapar?

Bu bölümden mezun olan kişiler ulusal ve uluslararası filolarda, denizcilik şirketlerinde orta ve üst düzey yöneticilik yaparlar. Aynı zamanda uzak yol kaptanlığı, limanlarda kılavuz kaptanlık ve bu gibi pozisyonlarda çalışırlar.

  1. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Görevleri Nelerdir?

Deniz ulaştırma işletme mühendisleri gemilerin güvenli şekilde çalıştırılması ve işleti

lmesini sağlar, yüklerin ilgili limanlara teslim edilmesi sağlanır, limanlarda deniz ticareti ile alakalı olan işleri yürütür ve teknik kadrolar ile yönetim kadroları arasında bulunan iletişimi sağlar.

  1. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Kaç Saat Çalışır?

Deniz ulaştırma işletme mühendislerinin çalışma saatleri kişilerin çalıştığı pozisyonlara ve çalıştıkları yere göre değişir. Limanlarda çalışan kişiler genellikle mesai usulü çalışırlar fakat geceleri de ek mesailer yapılır ve kimi limanlarda nöbet tutulur. Fakat gemilerde çalışırken çalışma saatleri fazladır. Uzun yollarda gemilerde belirli saatler dinlenme zamanı olarak kullanılır ve genel olarak çalışılır.

  1. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Nerelerde Çalışır?

Bu bölümden mezun olanlar uygun gemilerde vardia zabıtları olarak, gemilerde uzak yol kaptanları olarak, su araçlarında çalışırlar. Denizcilik ve taşımacılık sektörlerinde, yük ve yolcu gemilerinde ve limanlarda çalışırlar.

  1. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bulunan Özellikler?

Deniz ulaştırma işletme mühendisi olmak için en az lise ve dengi okullardan mezun olma şartı gerekmektedir. Kişide herhangi bir sağlık probleminin olmaması gerekmektedir.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!


Mesleklere Göre Örnek CV’ler

 Diğer Mesleklere Göre Hazırlanmış CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir