Deniz Piyade Astsubay Ne İş Yapar?

0

Deniz Piyade Astsubay Ne İş Yapar?

Ülkemizde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Birçok kısmı ve farklı birliği olan bu kuvvetlere alımlar için de bazı sınav ve mülakatlar gerekmektedir. Deniz Kuvvetlerinin karadaki birliklerinde piyadecilik, muhafız ve hizmet bölük astsubaylığı yapan kişilere deniz piyade astsubayı denir. Bu askerler genel olarak Deniz Kuvvetlerine bağlı olan ve Kara Kuvvetleri gibi iş yapan askerlerden oluşur.

Deniz Piyade Astsubayının Görevleri Nelerdir?

Deniz Piyade Astsubayının görevi, Deniz piyade birliklerinde ve Kara birliklerinin güvenlik, muhafız ve hizmet birimlerinde görev yapmaktadırlar. Burada üstleri ve astları arasındaki bağı korur ve gerekli emir ve görüşleri yerine getirir. Deniz Piyade Astsubaylarına genellikle Kara Kuvvetlerine bağlı Deniz Piyade Astsubayları denir. Çünkü neredeyse bir Kara Kuvvetleri’ne bağlı bir asker gibi yetiştirilmektedir.

Tum Mesleklere Dair Ozel Bos CV Sablonlarina Buradan Ulasabilirsiniz!

Deniz Piyade Astsubayı Nerelerde Çalışır ve Aranan Özellikler

Deniz Piyade Astsubayı olabilmek için öncelikle Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu adı verilen DAMYO’dan mezun olmak gerekmektedir. Bu okula girebilmek için çeşitli sınavlar ve mülakatlardan başarılı olmak şarttır. Bu mülakatlar arasında parkur, sağlık ve konuşma gibi çeşitler mümkündür. Devlet ve Türk Silahlı Kuvvetleri her sene alım için gerekli açıklamaları yapmaktadır.

Deniz Piyade Astsubayları genellikle sefere çıkmamaktadırlar. Daha ziyade Deniz Astsubaylığına bağlı olan Kara Kuvvetleri Astsubayları gibi işlerini icra ederler. Sefere çıkmak görev ya da şahsi istek uyarınca olabilmektedir.

Tum Mesleklere Dair Bilgilere Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir