Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası

0

Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası

Almak istediğiniz bu sertifika, adından da anlaşılacağı üzere deney hayvanları ile yapılacak olan bilimsel araştırmalar, testler, sağlık hizmetleri uygulamaları, Eğitim/Öğretim veya Yayın gibi temel etkinlikler üzerinde yer alan kişi/kişilerin kullandıkları yöntemler veya materyallerle etik standartları uygulayabilmesi ve etik ilkeler doğrultusunda çalışma ehliyetine sahip olmalarının sağlanması amacıyla verilmektedir.

  • DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI ALMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Deney hayvanı kullanılarak her türlü eğitim, araştırma, test ve uygulama yapmak isteyen veya programların yapımında deney hayvanlarına dokunarak ve gözlemleme yaparak katkıda bulunan öğrenciler, araştırmacılar, sağlık, akademik, idari personel ve teknik personellerin deney hayvanı kullanıcı olarak kabul edilmektedir.

  • DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI ALMAK ÜCRETLİ MİDİR?

Deney hayvanları kullanım sertifikası almak ücretlidir. Ücretlendirme sistemi 3 kısımdan oluşmaktadır. Öğretim üyeleri için kursiyer ücreti 500 TL üzerinden ücretlendirilmektedir. Uzman, Öğretim ve Araştırma Görevlileri için kursiyer ücreti 400 TL üzerinden ücretlendirilirken, Lisansüstü öğrencileri içinde 400 TL olarak belirtilmiştir. Ayrıca Üniversite öğrencisi olan ve bağlı olduğu Üniversite de bu dal alanında faaliyet gösteren Üniversitelerin ücretlerinde değişiklik gösterebilmektedir.

  • DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI KAÇ GÜNDE ALINIR?

Deney Hayvanları Kullanım Sertifikasını almak isteyen bireyler 10 gün sürecek olan Eğitim programında, 45 saat teorik olmak şartıyla ve 40 saat pratik olacak şekilde toplamda 85 saat üzerinden eğitim göreceklerdir.

  • DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI ALMAK İÇİN YAŞ SINIRI VAR MI?

Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası almak için Fen Bilimlerinde okuyan öğrencilerde dahil olduğu için yaş sınırı belirtilmemiştir.

Diğer Sertifika Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir