Defne Samyeli Özgeçmiş

0

Defne Samyeli Özgeçmiş

17 Mart 1972 yılında doğan Defne Samyeli ailesinin ilk çocuğu olarak İstanbul’da doğmuştur. Memleketi aslen Malatyalı olan Samyeli’nin annesi Sendegül Samyeli ve babası Haluk Samyeli’dir.Bir erkek kardeşi olan Defne hanımın babası 13 yaşındayken vefat etmiştir.

Defne Samyeli Kimdir?

Defne Samyeli, TRT İstanbul Radyosunda çocuk kadrosunda görev aldı ve Nişantaşı Anadolu Lisesini üçüncülükle bitirdi. Liseyi bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya bölümünü okumuştur. Okulundan yatay geçiş yaptığı iş idaresi bölümünü bitirip mezun olmuştur.

Defne Samyeli Ödülleri

Birden fazla güzellik yarışmasına katılmıştır.Katıldığı güzellik yarışmasında 24 Nisan 1991 tarihindeTürkiyeüçüncüsü olmuştur. (İnter Star Yarışması) daha sonra Senagal’de katıldığı güzellik yarışmasında dördüncü oldu. Yarışmanın birincisi elendiğinden dolayı defne Samyeli yine üçüncü olmuştur.

Defne Samyeli Eğitim Bilgileri

Güzellik yarışmasından sonra televizyon programları yapmaya başlamıştır. İnter Star ekranlarında yayınlanan YoungstarGalaxy adlı gençlik programını sunmuştur. Daha sonra Salı Pazarı adlı programla ekranlara gelmiştir. Magic Box kanalında Ümit Aktan ile 1991 yılında sundukları İyi Günler Türkiye adlı program ile daha çok tanınmış oldu.

Defne Samyeli Kariyeri

Daha sonra Kanal D ana haber bültenini sunarak kariyerinde daha önemli adımlar atmaya başladı. Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapıp Show TV ana haberde editörlük aynı zamandada sunuculuk yapmıştır. Güneş gazetesinde de köşe yazarlığı yapmıştır.1994 yılında Melih kibar şarkılarını seslendirerek bir albüm oluşturmuştur.(Albüm adı:Tek Başına). Müziği çok seven samyeli müzikal tiyatro için önemli isimlerden ders almıştır.

Defne Samyeli Hakkında Genel Bilgi

Yayın hayatında birçok televizyon programı yapmış ve aynı zamanda da birçok ödül almıştır. Bunlardan en önemlilerinden birisi iki yıl üst üste dünyanın en iyi ikinci Anchor ‘ı seçilmiş olmasıdır.1995 yılında Eren Talu ile nikâh masasına oturdular ve evlendikten 16 yıl sonra boşandılar. Deren ve Derin adında iki kız çocuğu bulunmaktadır.

Daha sonra televizyon dizilerinde oynamaya başladı. FoxTv de başlayan Babam Sınıfta Kaldı dizisiyle izleyici karşısına çıktı. Oyunculuk alanında ilerlemek isteyen başarılı sunucu oyunculuk alanında profesyonel eğitimler almaya başladı. 2015 yılında Kurtlar Vadisi Pusu ile ekranlarda karşımıza çıktı. Bu fenomen dizide oyunculuğunu daha etkili bir şekilde gösterme fırsatı buldu. Aynı zamanda da albüm müzik çalışmalarına devam eden Samyeli, 2013 yılında Milliyet gazetesi köşe yazarlığını bıraktı. Bu sıralar müzikle uğraşan Defne Samyeli sahne almaktadır.

Diğer Özgeçmişlere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir