Dayak Nedeniyle Boşanma Dilekçesi

0

bosanma-dilekcesi

 

Her ne kadar bir yuva kurmak ve ömrümüzü bir arada sürdürmek için bir yuva kursakta, kimi zaman çeşitli sebeplerle boşanmak durumunda kalırız. Mutsuz bir evliliği sürdürmektense yollarını ayırmayı tercih eden çiftlerin bu zor zamanları ve prosedürleri daha kolay atlatabilmeleri adına hazırladığımız dilekçe dökümanında dilekçe konusunda aradığınız her bilgiye ve dilekçe örneğine yer vermeye çalıştık

Sizlerin tek yapmanız gereken boşanma gerekçenize uygun boşanma dilekçe örneğini seçmek! Boşanma dilekçesinin üzerine tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve üzerinde oynama yapabilirsiniz!

bosanma-protokolu-dilekce-ornegi-1

İNDİR

                                                                                   IHTIYATI TEDBIR ISTEMLIDIR.

 

 

………….  AİLE MAHKEMESI SAYIN BASKANLIGI’NA

 

 

DAVACI                                  :

VEKILI                                    :

DAVACI                                  :

D A V A                                   : Bosanma davasidir

OLAYLAR                               : 1- Vekil eden davali ile    /  /      tarihinde evlenmis ve bu evliliklerinden müsterek çocuklari     yasinda         ile   yasinda ki       dünyaya gelmistir.

2- Vekil eden ile davalinin ilk zamanlar iyi giden evlilikleri son 3-4 yildir sarsintiya ugranmis, çekilmez hale gelmistir. Bu nizanin sebebi vekil edenin esinden kaynaklanmaktadir. Davali evliligin kendisine yükledigi edimleri, görevleri yerine getirmedigi gibi 3. sahislarin yaninda vekil edeni küçük düsürmekte, hakaretlerde bulunmakta, küfür edip sikça dövmektedir. Davali es evine bakmamakta ve evini ihmal etmektedir

3- Davalinin içki aliskanligi bulundugu gibi kazandigi paralari evi için harciyacagina pavyonlara gitmekte ve baska kadinlar ile bu  parayi harcamaktadir. Vekil eden evliligin kendisine yükledigi görevleri yerine getirmesine ragmen evliligini kurtarmak için çaba harcamis fakat basarili olamamistir. Davali esinin kötü aliskanliklarindan vazgeçmemesi sürekli olarak vekil edene küfür ve hakaretlerde bulunmasi yaninda, vekil edene dayak atmasi ve cismen ezada bulunmasi isbu evliligin sonunu hazirlamis ve davalinin vekil edeni evden kovmasi, disari atmasi neticesinde fiilen evlilik sona ermistir. Taraflar bir daha ayni çati altinda yasayamayacak seviyeye gelmis olup çok uzun bir zamandir ayri yasamaktadirlar.

4- Davali kendisine aile birliginin yükledigi görevleri yerine getirmemesi evlilik birligini sarsmasina neden oldugu gibi Manen, fikren ve bedenen biten evliligin yasal olarakta bitirilmesi müsterek esyalarin taraflar arasinda taksimi, evlilik birligi içinde alinan ve davali üzerine kayitli aracin taksimi ve kusuru nedeniyle davali esten 10.000.0000.000.-TL. manevi tazminatin ve fazlaya iliskin haklarimiz sakli kalmak kaydi ile 100.000.000.-TL. maddi tazminata, müsterek çocuklar                velayetlerinin davaci Anneye verilmesi, vekil eden için aylik 150.000.000.-TL. çocuklar için ayri ayri 200.000,000.-TL. nafakaya vekil lehine hükmedilmesi için sayin hakimliginize müracaat zorunlulugu hasil olmustur.

5- Yukarida arz ve izah edilen nedenlerle, kusurlu davacinin vekil eden aleyhine ikame ettigi isbu davanin reddi için sayin hakimliginize basvurma zorunlulugu hasil olmustur.

HUKUKI SEBEPLER    : Ilgili yasal mevzuat.

DELILLER                               : Her türlü yasal delil.

T A L E P                                 : Yukarida kisaca arz ve izah edildigi üzere; öncelikle vekil edenin aile birligi içinde alarak esi üzerine tescil ettirdigi  plakali aracin kaydina dava sonuna kadar IHTIYATI TEDBIR KONULMASINA, Hakli davamizin kabulüne, müsterek çocuklar Ferhat ve Nazim’in velayetlerinin davaci Anneye verilmesine, Vekil edene Aylik 150.000.000.-TL. müsterek çocuklar içinse ayri ayri 200.000.000.-TL. nafakaya hükmedilmesine bu nafakanin dava tarihinden itibaren tedbir, dava hitamindan itibaren yoksulluk nafakasina hükmedilmesine, ayrica evlilik birliginin kendisine yükledigi görevleri yerine getirmeyen davali aleyhine fazalaya iliskin haklarimiz sakli kalmak kaydi ile 100.000.000.-TL. maddi ve 10.000.000.000.-TL. manevi tazminata hükmedilmesine, taraflarin müsterek mallarinin bölüsümüne, yargilama masraflari ile vekalet ücretinin de karsi taraftan tahmiline karar verilmesini saygilarimla bilvekale arz ve talep ederim. /  /2001

 

 

 

 

 

 

 

 

Davaci  Vekili

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir