Davaya Dahil Etme Dilekçesi

0

Davaya Dahil Etme Dilekçesi

Davaya Dahil Etme Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Herhangi bir davada, davanın seyri açısından bazı kişileri davaya dahil etmek mümkün olmaktadır. Hem davanın daha iyi sonuçlanması hem de hemen hemen her konunun aydınlanması anlamında bu durum oldukça yararlı olabilmektedir. Ancak bu durumun gerçekleşmesi için bazı prosedürlerin oluşması ve uygulanması gerekir. Dava dahil etme dilekçesi verilerek tarafların davaya başka kişilerin de dahil etmesi sağlanmaktadır.

Davaya Dahil Etme Dilekçesi Ne İçin Yazılır?

Davanın seyri açısından davaya dahil edilebilecek olan kişiler, davaya dahil etme dilekçesi ile davaya dahil olabilmektedir. Görülen davaya dahil olan kişiler birçok şekilde mahkemece dahil olabilmektedir. Gerekli tebligatların yapılması adına davaya dahil olan kişiye mahkemece sorular ya da dava seyrini etkileyebilecek bilgiler sorulabilir.

Davaya Dahil Etme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Davaya dahil etme dilekçesinde bazı kurallar ve bilgilerin bulunması gereklidir. Davanın dosya numarası, davacı, vekili, davalılar, davaya dahil edilenler, davanın konusu, davaya dahil edilecek olan kişilerin neden davaya katılacağına dair açıklama, sonuç ve istem dilekçede bulunması gerekenlerdir. Bunun yanında gerekli olan imzalar ve var ise deliller de bu dilekçe ile birlikte mahkemeye sunulmaktadır.

Davaya Dahil Etme Dilekçesi Nereye Teslim Edilir?

Davaya dahil etme dilekçesi, davanın görülmüş olduğu mahkeme başkanlığına teslim edilmesi gereken dilekçelerdir. Davanın görüldüğü mahkeme kolu ve yerine göre dava dilekçesi yazılmalı ve teslim edilmelidir.

Davaya Dahil Etme Dilekçesi İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir