Daire Başkanı Maaşı

0

Daire Başkanı Maaşı

2018 yılı içerisinde ilk altı aylık dönemine ait olan enflasyon rakamlarının açıklanmasına bağlı olarak daire başkanının net maaşları belli olmaya başlamıştır. Dair başkanlarına yaklaşık olarak yüzde 6.92 oranında bir artış yapılmıştır. Birçok dair başkanı maaşlarını yaklaşık olarak 15 Temmuz içerisinde alacakları duyurulmuştur. Ayrıca eşlerin çalışma durumları, çocuklarının olması veya olmaması durumuna göre maaşlarda bir takım değişimler meydana geliyor. Her yıl daire başkanlarının maaşlarında artışlar oluşuyor.

Daire Başkanı Ne İş Yapar?

Daire başkanlığının yaptıkları işlere göre farklı kategorilere ayrılıyor. Bunlar; Amaç kapsam ve dayanaklar, hizmet birimlerinin görevleri, stratejik yönetim daire başkanlığı, yönetim bilgi sistemleri daire başkanlığı, İç kontrol daire başkanlığı, bütçe daire başkanlığı, koordinasyon ve idari işler  daire başkanlığı, sorumluluk koordinasyon ve yetkiler olarak maddeler halinde görevleri bulunmaktadır. Bunların her biri daire başkanlığının düzenli olarak yerine getirmesi gereken işleridir. İşlerde meydana gelen herhangi bir aksaklık daire başkanlığına ait bir sorumluluk olarak belirtilmektedir.

Daire Başkanı Nerelerde Çalışabilir?

Daire başkanı bakanlığın orta ve uzun vadeli olarak strateji ve politikalarını belirlemek üzere gerekli olan çalışmaların yapılması ve buna bağlı stratejik planların yapılmasını sağlamak, bakanlığın performans programını ilgili birimler ile birlikte konsolise edilmesidir. Çalışmalarını yürütmek,strateji geliştirme kurulu ile ilgili belirli olan bir takım hizmetleri yürütmek ve buna bağlı olarak başkanlıkça verilen bir takım hizmetleri yürütmektir. Oldukça farklı alanlarda görevleri olan daire başkanlığının, kendisine verilen bu görevleri düzenli bir şekilde yerine getirmesi gerekiyor.

Daire Başkanı Ne Kadar Maaş Alır? 

Daire başkanlığının her sene belirlenen maaşları vardır. 2018 yılı içerisinde  10.736 TL olarak belirlenmiştir. Bu maaş 25 yaş ve üzerine verilen bir maaş olarak birçok insanın karşısına çıkıyor. Kişinin çalışma sürecinde göstermiş olduğu disiplin ve çalışma performansı oldukça önemlidir. Buna bağlı olarak maaşlarda bir takım artış durumları meydana gelebiliyor.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

 

Örnek
 Daire Başkanı  Haftada kaç Saat Çalışır? 40
 Daire Başkanı  Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 10498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 375 TL (%10)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 10873 TL (Ocak 2018)
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir