CV’nizi Profesyonel Yeteneklerinize Odaklanarak Nasıl Geliştirebilirsiniz

0

CV’nizi Profesyonel Yeteneklerinize Odaklanarak Nasıl Geliştirebilirsiniz

CV’ler profesyonel yeteneklere odaklı bir şekilde nasıl geliştirilir? Dışarıdan bakıldığında içi boş ve zor bir konu gibi gözükse de yazımızı okuduktan sonra bize hak vereceksiniz. Genelde pek çok insan CV tasarlarken bir süre sonra sıkılıyor ve işlerde bu noktadan sonra sarpa sarmaya başlıyor.

Profesyonel yeteneklerinize odaklanın ve gerçekten ikna edecek bir CV yaratın. Mesela yüksek lisans ya da doktora deneyiminiz yoksa 1 sayfadan fazla CV hazırlamak gereksizdir. Daha önceki başarılar iş hayatı dışındaki bireysel yeteneklerde mutlak CV’ de yerini almalı. İnsanlar sizi sadece çalışmak isteyen ve iş arayan birisi olarak görmemeli. İşte profesyonelliğin ilk adımı da böyle atılmalı.

Özgeçmiş alanını dikkat çekici şekilde yazın. Mutlaka iş geçmişinizden akılda kalıcı bilgiler verin. Var ise referans gösterebileceğiniz kişilerin numaralarını da ekleyin. Ayrıca başlıkları ve çalıştığınız şirketleri kalın olarak işaretleyin.  Profesyonel olduğunuzu yazdıklarınızla anlatacaksınız o yüzden kesinlikle imla hatası yapmayın.

Temel kullanılan CV formatları var onlara uyun. Bu macera aramaktan daha iyi olacaktır. Çünkü sizde aranan özellikler CV’ de yer alıyorsa kesinlikle bir adım önde olursunuz. CV de mutlaka ön yazı olmalı isterseniz yüz yüze başvuru yapın dilerseniz de online bir başvuru mutlaka ön yazı olmalı.

Odaklanmaya çalışın ve empati yapın karşı tarafın neler isteyebileceğini düşünün.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir