CV’nizde Yer Vermemeniz Gereken Özellikler

0

CV’nizde Yer Vermemeniz Gereken Özellikler

Aktif olarak iş arayan ve yeni iş fırsatlarını değerlendirmek isteyenlerin yapması gereken ilk ve en önemli adım iyi bir CV hazırlamaktır. İyi bir CV işverenin gözünde öne çıkar. Bu da iş sahibi olmayı kolaylaştırmaktadır. Ancak CV hazırlarken yapılan belli başlı hatalar da vardır. Bu hataların sık sık yapılması çok sayıda kişi arasından öne çıkmayı engelleyerek iş sahibi olmayı zorlaştırmaktadır.

Kişisel Bilgilere CV Detay Vermek

Hazırlanan CV’de çok detay içeren kişisel bilgiler vermek doğru değildir. Bu durum hem kişisel bilgilerin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilir hem de iş sahibinin kişisel bilgiler hakkında detaya ihtiyacı yoktur. TC kimlik numarası, açık adres, tutulan takım ve fiziksel özellikler gibi bilgiler çok gereksizdir. Bununla birlikte CV’ye fotoğraf eklenecekse iş dünyasına uygun bir fotoğraf olmalıdır. Tatil fotoğrafı, gözlüklü fotoğraflar, askerlik fotoğrafı gibi fotoğraflar olmamalıdır.

Kariyer Hedefi Ve Referans Bilgileri

Kariyer hedefleri de son derece gereksizdir. Çünkü kariyer hedeflerinin işverenin gözünde bir önemi yoktur. Bunun yerine uzman olunan alanlar ve geçmişte yaşanan deneyimler işverenlerin daha çok dikkatini çekmektedir. Referans bilgileri de CV aşamasında gereksizdir. Çünkü referans bilgilerine işe alım sürecinin son aşamalarında ihtiyaç duyulmaktadır. İş başvurusu yapılan yer ile alakalı olmayan iş deneyimleri de iş veren için gereksizdir. Dolayısı ile alakasız iş deneyimlerine de yer verilmemelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir