CV’de Hobi Kısmına Ne Yazılır?

0

Özgeçmişinizde hobiler kısmının önemi

Özgeçmişinizde hobiler kısmının önemi

Bir çok kişinin en dertli olduğu kısımdır hobiler veya aktiviteler kısmı. Genelde standart şeyler yazmak istemez kimse ancak nihayetinde en standart olan yazılır. Kitap okumak, müzik dinlemek. Ancak daha kalifiye bir özgeçmiş oluşturmak istiyorsanız özgeçmişinizde bu kısmın bile çok önemli olduğunu unutmayın.

Eskiden özgeçmişte sadece eğitim bilgileri incelenirken şuanda hemen herkesin bir şekilde üniversite mezunu olduğunu düşünürsek aslında hobilerinizin ya da katıldığınızın aktivitelerin, klüplerin ne kadar önemli olduğunu, aslında sizin ne kadar sosyal ve bir ekip içerisinde ne kadar çalışmaya yatkın olduğunuzu gösteren kısım olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu yüzden bu konu ile ilgili detaylara girmeden önce ufak bir tavsiye olarak, okul hayatınızda olabildiğince sosyal aktivitelerde yer edinmeye bakının diyoruz.

Özgeçmişte hobiler/aktiviteler kısmı nasıl yazılmalı?

Öncelikle burada yazacağınız bilgilerinizin sizinle aynı standartta olan bir çok insanın önüne geçirebileceğini unutmayın. Bundan yola çıkarak, hobiler kısmına yazdığınız bilgilerin doğru olmasına da önem verin.

Sadece karşı tarafı etkilemek için yazılan hobiler, katılmış gibi gösterilen aktiviteler belki iş görüşmesi esnasında ya da çalışırken dönüp dolaşıp muhabbeti açılabilir ve aslında o konuyla bir ilginiz olmadığı ortaya çıkabilir.

Eğer gerçekten yazacağınız değişik bir aktivite yoksa kitap okumayı çok seviyorsanız, hobilerim kitap okumak yerine, edebiyat klasikleri, gezi kitapları ya da sanat tarihi kitapları okumayı seviyorum şeklinde yazarsanız daha ilgi çekici ve ikna edici olabilirsiniz.

Aynı şekilde insanların %95’i sinemaya gitmeyi, film izlemeyi sever ancak bunu özelleştirmek sizin elinizde. Hatta iş görüşmesine gittiğinizde bununla ilgili sorular sorulduğunda yönetmenler ya da beğendiğiniz filmler hakkında konuşarak da sohbete katkı sağlayabilirsiniz.

CV Hazırlayanlar için Yardımcı Olacak Yazılar

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir