CV’de Bilgisayar Bilgileri

4

CV’de Bilgisayar BilgileriCV’de Bilgisayar Bilgileri

İş başvurularında etkileyici CV hazırlamak için, görsellik kadar, bilgilerinizin sade ve anlaşır olması da önemlidir. Çünkü birçok firma, gereksiz bilgilerle donatılmış CV’leri etkileyici bulmamaktadır. Bu nedenle bilgilerinizi doldururken, kısa ve öz olmasına dikkat etmelisiniz.

Örneğin; CV hazırlarken bilgisayar bilgileri genellikle yanlış doldurulur. “İyi derecede bilgisayar kullanabiliyorum” yazmak yanlış bir izlemin bırakmanıza neden olur. Bunun yerine kullandığınız ya da kullanmakta olduğunuz bilgisayar programlarını eklemeniz daha doğru olacaktır. Yine programları yazarken de başvurduğunuz pozisyona uygun olanları belirtmeniz size avantaj sağlayacaktır. Örneğin; muhasebe departmanı için başvurduğunuz pozisyon için özgeçmişinize, adobe photoshop programını eklemeniz gereksiz bilgi kalabalığına neden olacaktır.

CV’nizi bilişim sektöründe bir başvuru için kullanacaksanız; CV’nizi hazırlamadan önce mutlaka aranan nitelikler kısmını dikkatlice okumalı ve bilgisayar bilgilerinizi ona göre belirtmelisiniz. Aranan niteliklere sahipseniz bilgisayar bilginizi eklerken “ileri excel programı” demek, size avantaj sağlayacaktır.

CV’ye yazılan bilgisayar programları

İşletim Sistemleri: DOS, Microsoft, Apple, Mac OS, Linux, Unix, Pardus…

Ofis Programları: Microsoft Office; Word, Excel, Powerpoint, Access, Outlook. Open Office…

Grafik Programları: Adobe Photoshop, Illustrator, CorelDraw, 3D Studio Max, Freehand Fireworks…

Çizim Programları: AutoCAD, SolidWorks, Catia, Inventor, MasterCAM, Unigraphics, Pro/ENGINEER, 3D Studio Max, Blender, ArchiCAD, Allplan, Maya…

Veritabanı: Filemaker, MySQL, PostgreSQL, Oracle, Sybase, MsSQL, Berkeley, Firebird, Ms access, OOo Veri Tabanı…

Muhasebe Programları: ETA, LOGO, NETSİS, LKS, ORKA, MİKRO, LUCA, AXASOFT, AKINSOFT, CESASA, VERİM TİCARİ, DEMSOFT, TİLASOFT, TÜREV, NETADAM, BASECOM, ASYASOFT, NİSA, DİA..

CV Doldurmanız Gereken Diğer Alanlar

cv-olusturma

Paylaş

4
Kimler Neler Demiş?

4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
cihangir

mrb ben bir sorunla karşi karşiyayim benim bilgisayarim intel core i7 nividia geforce 750m 12 cb şimdi bilgisayari 2. el aldiğim zaman bir arkadaşim bana bişiyler yaptirdi ve 2 tane ekren kartimin olduğunu ve nividia geforce 750 m ekran kartinin okunmadiğini soyledi bunun içimn napa bilirim

Tibo

Driver ını yükle. BIOS ayarlarından ekran kartını seçebilirsin bir sonraki açılışta.

ugur

kasada ekran kartını 10board a taktığın için bilgisayar 10boardı görüyor. kabloyu doğru yere tak oıtomatik düzelir ekrankartını görür dostum.

sevgi

Çok yardımcı oldu. Teşekkürler.