CV Nasıl Hazırlanır 2016

0

CV Nasıl Hazırlanır 2016CV Nasıl Hazırlanır 2016

Geçtiğimiz yıllara oranla iş başvurularının büyük bir bölümü, artık internet üzerinden yapılıyor. 2016’da hızla ilerleyen bilişim teknolojileri karşısında “etkili bir CV nasıl hazırlanır” sizler için araştırdık.

 

 

CV Hazırlama Şablonları

2016 yılında mükemmel CV hazırlamanın püf noktaları

Profesyonel CV hazırlamak için öncelikle yapmanız gereken sitemizde bulunan boş CV örnekleri inceleyip, içinden size en uygun olanı bilgisayarınıza indirmektir. Nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Hedefe yönelik CV seçmelisiniz. Başvuracağınız pozisyona uygun CV seçmek, gereksiz bilgilerinin elenmesine yardımcı olacaktır.
  2. 2016 yılı itibariyle firmalar resimli CV’lere büyük önem vermektedir. Ekleyeceğiniz fotoğraf kaliteli, yüksek çözünürlükte ve mümkünse vesikalık resim boyutunda olmalıdır.
  3. Yazı karakteri, sayfa boşlukları, satır ve sütun genişliği, verilen bilgilerin bölümler halinde verilmesi kısaca CV’nin düzeni çok önem arz etmektedir. Sitemizde bulunan tüm boş CV’lerimiz bu düzen dahilinde sizler için özenle hazırlanmıştır.
  4. E-posta adresinizi mutlaka CV’de belirtmeniz gerekmektedir. Çünkü birçok firma, ön görüşme için e-mail üzerinden haberleşmektedir.
  5. CV’nize ekleyeceğiniz etkili bir ön yazı sizi diğer adaylardan ayıran en önemli kriterlerden biri olabilmektedir. Bu nedenle bir özgeçmişinize ön yazı eklemek size avantaj sağlayacaktır.
  6. CV’ye referans olarak en az iki, en fazla 3 kişi ekleyip, iletişim ve işyeri bilgileri ile görev aldıkları birimleri belirtmek yine 2016 CV hazırlamada önemli bir unsurdur.
  7. Unutmayın, doğru ve düzgün hazırlanmış mükemmel bir CV, sizi iş başvurularınızda bir adım öne çıkaracaktır.

En Etkili CV Hazırlama Teknikleri

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir