CV hazırlamaya üşenenlere, ilaç gibi bir çözüm

0

CV hazırlamaya üşenenlere, ilaç gibi bir çözüm

Yeni bir CV’ye kimin ihtiyacı yok ki? Ama eğer uzun zamandır CV’nizi yenilemediyseniz, en son bana bir CV’ni gönder diyen arkadaşınıza ne kadar hızlı dönebildiniz? Ya da sırf CV hazırlama zahmetinden iş başvurunuzu olabildiği kadar ertelediniz? Hakkını verelim, geleneksel yöntemlerle CV hazırlamak gerçekten de zahmetli bir iş. Hele de etkileyici bir CV hazırlamak istiyorsanız şüphesiz örnek alabileceğiniz CV örneklerine ihtiyacınız olur.

Etkili CV nasıl hazırlanır?

CV hazırlama teknikleri ve en etkili CV hazırlama ipuçlarının başında kendinizi iş için anlamlı olabilecek yönlerinizle iyi tanımak ve başvurmak istediğiniz iş için gereken becerilerle buluşturmak gelir. Başvurmak istediğiniz işin gerektirdiği becerileri, kendi tecrübelerinizle örtüşebildiğiniz oranda iş görüşmesine davet edilme şansınız da artar. Kendinizi, başvurmak istediğiniz işle örtüşen güçlü yönlerinizle en etkili şekilde ortaya koymanın yolu da iyi bir CV hazırlamakla mümkündür.

En etkili CV’ler, kısa, sade, tutarlı, dürüst ve açık olanlardır. CV’nizi ön elemeden geçiren uzmanın ona çok kısa bir zaman ayırdığını asla unutmayın. Yüzlerce CV arasından işe en uygun CV olarak seçilmek için CV hazırlama konusuna ciddi bri emek vermeniz gerekir. Burada size çalışmak istediğiniz iş alanına göre hazırlanmış CV örnekleri yardımcı olabilir.

Şık ve profesyonel CV hazırlama

CV örnekleri için en yaygın olan MS Word’de hazırlanmış CV seçenekleridir. Bir çok site size bu CV örneklerini sunar. Bu hazır CV şablonları her ne kadar uygun olsalar da Word programının farklı sürümleri nedeniyle her bilgisayarda farklı gözükmekte ve CV hazırlamayı çok daha zahmetli bir hale getirmektedir.

Cvlogin, CV hazırlamayı bu format problemlerinin ötesine taşıyarak online olarakşık ve profesyonel tasarımlı harika CV’ler hazırlamanıza imkan sağlıyor. Türkçe dahil 6 farklı dilde hizmet veren Cvlogin, tamamen ücretsiz. Birçok farklı CV tasarımından dilediğinizi seçin ve CV hazırlama işini birkaç dakikada çözün. Üstelik Cvlogin, dilerseniz sosyal medya hesaplarınızdan da gerekli bilgilerinizi alıp CV’nizin büyük kısmını sizin için otomatik dolduruyor.

CV hazırlamada yeni dönem: Online CV

Cvlogin, online olarak sadece birkaç dakikada hazırladığınız cv’yi dilerseniz url olarak paylaşmanıza, dilerseniz pdf olarak indirmenize, dilerseniz de şifreli olarak bir linkle sadece istediğiniz kişilerle paylaşmanızı sağlıyor.

Mobil uygulaması yapım aşamasında olan Cvlogin, önümüzdeki günlerde sektörelere özel CV tasarımları da sunuyor olacak. Kolaylıkla ve sadece birkaç tıkla CV hazırlamak için Cvlogin.com’u deneyebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir