CV Hazırlama Formu 2017

0

CV Hazırlama Formu

İş başvurularında ön plana çıkabilmek ve kendimizi doğru bir şekilde anlatabilmek adına cv hazırlamak oldukça önemli bir durumdur. CV hazırlanırken ilk önce kişinin adı soyadı, adresi, cep telefonu numarası, çalıştığı ve staj gördüğü kurumlar, iletişim bilgileri, kariyer planlaması ve hedefleri, aldığı eğitimler ve sertifikalar, dil bilgileri, başarı ve ödüllerden bahsedilmelidir.

2017 CV Hazırlama Rehberi! (Detaylı Anlatım)

  • CV’nizde Eksizsiz Bilgiye Yer Verin!

CV hazırlanırken, kişi hakkında doğru bilgiler verilmesine dikkat edilmelidir. Kişisel bilgiler ve hobiler oldukça iyi bir şekilde doldurulmalıdır. Kişi hakkında neredeyse bütün sorulara cevap verebilecek kıvamda bir CV olmalıdır. Yapılan işlerden, pozisyonlar için öneriler dikkatle anlatılmalıdır.

CV Hazırlama Formu

  • CV’nizi Hazırlarken Bu Noktalara Dikkat Edin!

 CV hazırlanırken CV’nin yaptığınız işlerin geçmişini barındıran günlükler gibi olmamasına özen gösterilmelidir. Özgeçmişler herhangi bir değildir. Sadece kişi hakkında işverene detaylı bir bilgi verme amacı ile istenir. Bu sayede işe alınacak kişi ile ilgili herhangi bir soru işareti kalmayacaktır. Özgeçmişte muhakkak nitelikleri öne çıkaran bir giriş olmalıdır. İşin verileceği pozisyon ile ilgili deneyim ve yeteneklerinizi sunmalısınız.

  • İletişim Bilgilerinin Önemini Biliyormusunuz?

CV’ye yazılacak iletişim bilgileri oldukça değerlidir. İsim, mail adresi, telefon numaraları, internet sitelerindeki iş arama profilleri, eğer varsa portfolyo linkleri eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. İletişim bilgileri yazılırken eksik olmamalı ve özen gösterilmeli. İşe başvuran kişiye ulaşımın kolaylaşacağı bu sistemde hata olması, işe başvuran kişinin istese de ulaşılamaması anlamına gelebilir.

İyi Bir CV Hazırlama ile İlgili Tüm Merak Edilenler!

Yüzlerce CV Örneği! Ücretsiz Seç-Tıkla-İndir!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir