CV Formu

0

CV FormuCV Formu Nedir?

İş başvurularında özgeçmiş hazırlarken, başvurduğunuz kurum ve görev niteliğine göre birçok CV formu bulunmaktadır. CV örneklerini incelerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sizin ihtiyaçlarınıza cevap vermesidir. Başvuracağınız pozisyona göre klasik mi, yoksa ayrıntılı bir özgeçmiş hazırlayacağınıza karar verdiğiniz takdirde, boş cv formları doldurmak çok daha basit ve hızlı bir işlem olacaktır.

Boş CV Formları

CV formları neleri içermelidir?

Öncelikle özgeçmiş formunda belirtilmesi gerekenler kişisel bilgilerdir. Bu bölümde adınız, medeni durumunuz, yaşınız, doğum yeri ve iletişim bilgileri yer almalıdır. İkinci bölümde eğitim ve öğretim bilgileriniz kronolojik bir düzen içinde belirtilmelidir. Üçüncü bölümde iş deneyimleriniz yine bir sıra dahilinde yazılmalıdır. Dördüncü bölümde ise size referans olabilecek kişilerin bilgileri yer almalıdır. Bu şekilde hazırlayacağınız bir CV, kısa bir özgeçmiş şeklindedir. Ancak başvuracağınız firma ve pozisyona göre özgeçmişinize hobilerinizi, bilgisayar ve yabancı dil eğitimlerini, katıldığınız kurs ve aldığınız sertifikaları, kariyer hedeflerinizi, işyerinden beklentilerinizi belirterek ayrıntılı olarak da hazırlayabilirsiniz. Başvuru bilgilerinizin akılda kalıcı olması için resim de ekleyebilirsiniz.

Ancak kaliteli bir CV formu hazırlamak uzun bir zaman alacağı için, çok daha kolay ve hızlı boş cv formlarından yararlanabilirsiniz.

CV formu word

Excell formatına göre çok daha kolay doldurabileceğiniz word programındaki boş CV’leri kolayca bilgisayarınıza indirip, doldurabilirsiniz. Kronolojik sıraya göre ve uygun yazı formatında hazırlayacağınız bu formu kolaylıkla çoğaltabilir, istediğiniz pozisyon yerlerine göre kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ayrıca her bilgisayarda istediğiniz an rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

CV formu excel

CV formlarında en çok kullanılan programlardan biri de Excel formatıdır. Muhasebe bilgisi olanların en çok tercih ettiği Excel sisteminde CV’lerinizi kolaylıkla doldurabilir, resim ekleyebilir, başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız boş cv formları

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir