CV’de Bilgisayar Bilgileri Nasıl Yer Almalı?

1

CV DE BILGISAYAR BILGILERI NASIL YER ALMALI?

CV’de Bilgisayar Bilgileri Nasıl Yer Almalı?

Başarılı bir iş yaşamı için en önemli adım sayılan CV ler insanların vitrini halini aldı. Çok büyük bir İK firmasının yayınladığı yazıya göre kullandığınız bilgisayar programlarından yazı yazarken dikkat etmeniz gereken dil bilgisine kadar her şey çok önemli. CV nizde hakkınızdaki her bilgiyi yazmak bütün tecrübelerinizi paylaşmak çok doğru ancak bunu paylaşırken karşınızdaki kişinin özgeçmişinize yaklaşık 20 saniye kadar bakacağını hatırlayın. O yüzden bilgilerinizi maddeler halinde yazın. Öne çıkartmanız gereken kısımları daha doğrusu başvurduğunuz pozisyonda kendinizi yeterli gördüğünüz kısımları öne çıkarmaya çalışın. Bilgisayar bilgileri de teknoloji çağında yaşadığımızı varsayarsak oldukça önemli artık hemen her işte bilgisayar bilgisi istiyorlar tabi ki mezun olduğunuz bölüme ve başvurduğunuz pozisyona bağlı olarak istenen programlar birbirinden oldukça farklı olabilir. Peki, bilgisayar bilgilerinizi CV nizde nasıl yer almalı?

Özgeçmişte Bilgisayar Bilgileri

Öncelikle programları yazmış olmak için yazmayın sonuçta o programlarla gün gelip çalışmak zorunda kalabilirsiniz. O yüzden gerçekten bilgi sahibi olduğunuz programları yazın.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi madde madde yazmaya özen gösterin. Yani,

Bilgisayar programları;  Microsoft Office; Word, Excel, Powerpoint, Access, Outlook. OpenOffice yazmak yerine,

Bilgisayar programları;

Microsoft Office;

Word,

Excel,

Powerpoint,

Access,

Outlook yazmanız karşınızdakinin daha kolay okumasını sağlayacak böylece kelimelerin üstünden atlayarak geçmek yerine daha dikkatli olacaktır.

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sevgi

Teşekkürler