Cv Çeşitleri

2

Cv ÇeşitleriStandart ve kapsamlı CV olmak üzere iki tip cv vardır. Bu CV’leri açıklamadan önce CV nedir sorusunun cevabını verelim.

CV, kişilerin deneyimlerini ve kişilik özelliklerini eğitim durumlarını yazdıkları iş başvurusu sırasında kullandıkları önemli bir belgedir. Ve içerisindeki referanslar kişinin eğitim durumu ve vasıflarını yazan durumlar bir işte öne çıkmaları açısından son derece önemlidir. CV bu nedenlerden dolayı doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Doğru bir şekilde hazırlanan CV iş başvuru yaptığınız yerde kişilerin aklında soru işareti bırakmayarak seçilmenize yardımcı olur.

CV bütün özelliklerinizi doğru bir şekilde kişilere sunmalıdır. Ancak bazen birçok yere başvuru yapmanız gerekebilir. Bu durumlarda kapsamlı bir CV hazırlamanız son derece iyi olacaktır. Ancak ön başvuruya gideceğiniz bir yer için standart cv hazırlayabilirsiniz.

CV Örneği Çeşitleri

Standart CV:

içerisinde kişisel bilgiler ve eğitim durumları görülen özel kurslar yer almaktadır. Dil durumları ve benzeri durumlar son derece etkilidir. Ancak ön görüşmede zaten kişiler kendilerini anlatacak fırsatta bulacakları için kolay bir şekilde bu CV gereksinimini azaltabilirler. Ancak ön görüşmesiz bir iş başvurusunda CV içerisinde hobileriniz de dahil olmak üzere her sigara içip içmediğiniz dahil olmak üzere yani size dair her şey olmalıdır.

Kapsamlı CV:

okuduğunda kişiler hem yaşam tarzınıza dair hem de eğitiminize dair birçok şey öğrenebilmelidirler. Doğru hazırlanan CV size ve iş yerine yararlı olmanızı sağlayacak özellikler barındırmaktadır. Tercih edilmeniz bir nevi kendinizi doğru pazarlamanıza mümkündür. CV’ler sizin kendi değerinizi belirlemenizi sağlar. En doğru özelliklerinizi sıralayarak seçilme katsayınızı arttırabilirsiniz.

Sizlere birkaç tane CV çeşidi örneği paylaşalım:

cv örnekleri

cv örnekleri

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

2 Yorum - "Cv Çeşitleri"

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir

Merhaba,

“Selin-Demir-Cv-Ornegi-2″yi çok beğendim. Bu Cv kalıbını kullanmak istiyorum. Acaba word dosyası olarak indirebileceğim bir kalıbı var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

örnek cv ye katıldım fakat bir sonuç alamadım