CTE Personel Alımı 2018

0

CTE Personel Alımı 2018

CTE Personel Alımları

Ceza tevkif evleri, Türkiye’nin birçok ilinde yer almaktadır. Her yıl kamu personeli seçme sınavını takiben birçok kurumda olduğu gibi Adalet Bakanlığı’na bağlı bir kurum olan ceza tevkif evlerinde de birçok işe alım kadrosu açılmaktadır.

CTE İş İlanları 2018

Ceza tevkif evlerinin en yeni personel alım ilanlarında, 2018 yılının ilk yarısı ve ikinci yarısı paylaştırılmak üzere; çeşitli birimlere, çeşitli görevlendirmeler ile birçok memur alımı yapılacağı bildirilmiştir. Sayı olarak net bir bilgi olmamasına karşın 15000 gibi rakamlardan bahsedilmektedir. Bahse konu olan rakamların dağılımı, yine atamanın yapılacağı tarihlerde netlik kazanacak olup, başvuracak adayların bunu göz önüne almaları gerekmektedir. Atama için personel sayısının illere göre olan dağılımları da atamanın yapılacağı tarihe yakın zamanlarda açıklanacak ve adayla buna göre bir yol izleyecektir.

CTE CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Ceza Tevkif Evlerinde Çalışmak İçin Gerekli Şartlar

Ceza tevkif evlerine birçok birimde personel istihdamı sağlanır. Bu birimlerin her birinde çalışmak için gerekli olan yetkinlikler vardır. Bu yetkinlikleri taşıyan adaylar diğerlerinin içerisinden KPSS puanı, mülakat puanı gibi etkenler ile ayrılır ve işe alım süreci gerçekleştirilir. Örneğin; ceza tevkif evlerinde zabıt katipliği ilanı için başvuran bir adayın klavye uygulama sınavında 3 dakika sürede 90 ve üzeri hatasız kelime yazması beklenir. Yine ceza ve tevkif evlerinin, infaz ve koruma memuru alım ilanlarında, erkek ve kadın memur adaylarının belirlenen boy ve kilo oranlarına uygunluğu istenir. Uygun bulunan adaylar sözlü mülakata tabi tutularak işe alım süreci gerçekleştirilir.

CTE İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ceza tevkif evlerine iş başvurusu yapmak için öncelikle Adalet Bakanlığı’nın alım gerçekleştireceğine dair ilanı yayınlaması gerekir. Bunun ardından gerekli belgeler toplanılarak, ilgili kuruma sunulur ve başvuru işlemi tamamlanmış olur. Gerekli belgeler genellikle vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı fotokopisi gibi olup, kurumlar arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

CTE İş Başvurusu İçin Tıklayınız

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir