Çocuk Psikoloğu Nasıl Olunur?

0

Çocuk Psikoloğu Nasıl Olunur?

Öncelikle psikolog olmak gerekmektedir. Psikolog olabilmek için lisede bu bölüme hazırlanmak ve tercihleri de yaparken psikolog olmak için tercih yapılmalıdır. Lise sonunda girilen TYT ve YKS sınavlarına iyi bir şekilde hazırlanmak ve Psikoloji bölümü için yeterli puanı elde etmek gerekmektedir. Çocuk psikoloğu olmanın ilk şartı budur. Ardından tercihleri de bu yönde yaptık ve kazandık diyelim, okuduğumuz psikoloji bölümünün temel derslerini aldıktan sonra bu bölümde hangi dalda ilerlemek istiyorsak o alana yönelmeliyiz. İşte tam bu aşamada çocuk psikoloğu bölümünü seçerek kendimizi istediğimiz alanda geliştirmemiz mümkün.

Çocuk Psikoloğu Ne İş Yapar?

Çocuk yaştaki bireylerin psikolojik rahatsızlık ve sorunlarının saptanarak erken yaşta bunun çözümüne ilişkin adımların atılması için çalışır.

Çocuk Psikoloğu Görevleri

Çocuk psikologlarının alanı adından da anlaşılacağı üzere çocuklardır. Çocukların sorunlarının ve psikolojik düzeydeki rahatsızlıklarının çözümü için çalışır.

Çocuk Psikoloğu kaç saat çalışır?

Özel sektör ve kamu kurumlarında görev alabilen çocuk psikologları günlük çalışma saatleri 8 saattir.

Çocuk Psikoloğu nerelerde çalışır?

Kamu ve özel sektörde çalışabilmektedir. Hastanelerde görev alır.

Bu bölümde çalışanlar için aranılan özellikler

Çocuk Psikoloğu olabilmek için öncelikle psikoloji bölümünden mezun olmak ve lisans eğitimi alırken çocuk alanını seçmek ve kendisini bu alanda geliştirmek gerekmektedir. Bu bölümden mezun olan kişiler gelecekte gerek kamu gerekse özel sektörde rahat şekilde iş bulabilir ve çocuk psikoloğu olarak görev yapabilmektedirler.

Çocuk Doktoru maaşlarına buradan ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir