Çocuk Gelişimi CV Örnekleri

0

Çocuk Gelişimi CV Örnekleri

Çocuk Gelişimi Mesleği Hakkında Genel Bilgi

Bilgi, beceri, tutum ve davranışların hangi yaş grubu için karşılanacağını belirleyen, çocuk sağlığı ve hastalıkları konusunda da bilgi sahibi olan, planlama yapan ve bu planları çocukların ilgisini çekecek ve sevecek şekilde uygulayan. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların yapmak isteyip de yapamadıkları etkinlikte onlara yardım eden.  Bu hizmetleri sunarken de müzik, beden eğitimi, resim gibi alanlarda çocuklara eğlendirici faaliyetler sunan bir alandır.

Çocuk Gelişimi CV’si Neleri İçermeli

Kişisel unvan, T.C. kimlik numarası, medeni hal, doğum tarihi ve yılı, telefon numarası, vesikalık fotoğraf CV içerisinde yer almalıdır.

Çocuk Gelişim CV’sinde Giriş Yazısı Nasıl Olmalı?

Giriş yazısı CV de en çok dikkat çeken alanlardandır. İdealleriniz ve kariyer planınız ile ilgili kendinizi görmek istediğiniz yer ve vizyon bilgilerinizin yer aldığı bölümdür. Kısa ve öz, okunduğu zaman etkileyici bir yazı olmalıdır.

Çocuk Gelişimi Eğitimi Bölümü Nasıl Yazılmalı?

Eğitim özgeçmişi en son mezun olunan okuldan, en önce mezun olduğunuz okula kadar yazılacaktır.

Çocuk Gelişimi İş Deneyimi Alanı Nasıl Yazılmalı?

Çalışılan tarih aralığı, yaş grubu ve eğitim kurumu yazılmalıdır.

Hangi Kişisel Özellikler, Yetenekler Eklenmeli

Hobilerden bahsedilebilir. Spor, müzik, DVD Film, yüzme, tenis, futbol, veli öğrenci sunumları gibi yeteneklerden bahsedilmelidir.

Referans Bilgilerini Eklemeye Gerek Var Mı?

Referans, sizin ile ilgili kişilik yapınızı işveren tarafından istenilen kriterlere uyup uyulmadığının öğrenilmesidir. Sonuçta çalışacağınız kurum sizin dürüst, saygılı, sakin biri olup olmadığınızı öğrenmek isteyecektir. İlla iş deneyiminizdeki çalıştığınız kişilerin yazılmasına gerek yoktur. Bir öğretmen, bir arkadaşta olabilir. Referans belirtmek işe girebilmek için önemli bir alandır. Belirtmek faydalı olacaktır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir