Çocuk Doktoru Ne Kadar Maaş Alıyor?

0

Çocuk Doktoru Ne Kadar Maaş Alıyor?

Özel ve devlet hastanelerinde görev alan doktorların, uzmanlık alanlarına göre görev ve yetkilerinde değişiklikler mümkün olurken, çocuk doktoru hakkında genel bilgiler ise aşağıdaki  gibi verimiştir. Çocuk doktoru ne iş yapar, görevleri nelerdir ve nerede çalışır, maaşları nelerdir gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çocuk Doktoru ne iş yapar?

Çocukların hastalık dönemlerinde, kendi özel muayenehanesi ya da devlet hastanelerinde muayene görevini üstlenmektedir. Hastalığa uygun olarak ilaç ve tedavi yöntemi tercih ederek, hastalıların tedavisi rolünü üstlenmektedir. Hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerine yardımcı olmak için görev almaktadırlar.

Çocuk Doktoru görevleri nelerdir?

İlk olarak hastaların şikayetlerini odasında dinleyerek, ilk muayene işlemini gerçekleştirir. Sırt ve göğüs dinlemesi yaptıktan sonra ise gerektiği durumlarda ateşini ve tansiyonunu ölçer. Herhangi bir hastalığı olmasa bile gerekli olan aşıları yapmakla da görevlidir. Hastalığın durumuna göre özel testler ister ve bu test sonuçlarına göz atarak, hasta için bir tanı koyar. Tanı koyduktan sonra da tedavi yöntemlerini hasta ve hasta yakını ile paylaşır. Reçeteli ilaç yazar ve bunun yanı sıra çocuklarda bulaşıcı hastalıkları önlemek için araştırmalar da yapar.

Çocuk Doktoru nerelerde çalışabilir?

Herhangi bir özel ya da devlet sağlık kuruluşunda görev alabilir. Kendine ait özel polikliniklerde de görev yapması mümkündür.

Çocuk Doktoru ne kadar maaş alır?

Hizmet yılı, özel ve devlet kurumu olması, uzmanlık alanı gibi değişken özellikler maaşları da değiştirmektedir. Genel olarak; 4000-5000 TL aralığında değişmektedir. Bu tutarların yanı sıra, döner sermayeden de ek gelirleri bulunmaktadır.

Çocuk Doktoru Nasıl Olunur Merak Ediyorsanız, Tüm Bilgilere Buradan Ulasabilirsiniz!

Çocuk Doktoru Haftada kaç Saat Çalışır? 40
Çocuk Doktoru Ayda kaç Saat Çalışır? 130-140
Mesai var mı? Esnek Çalışma Saatleri
Aktif Maaş 4498 TL (temmuz 2017)
Prim 0 TL
Verilen Zam 475 TL (%3)
Vergi Dilimi 20% (temmuz 2017)
Toplam Ele Geçen 5073 TL (Ocak 2017)

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir