Çocuk Doktoru Nasıl Olunur

0

Çocuk Doktoru Nasıl Olunur?

Öncelikle çocuk doktoru olabilmek için liseden TIP bölümünü kazanmanız gerekiyor. Liseden sonra girilen üniversite sınavında öğrencilerin puanlarına göre üniversite yerleştirmeleri yapılır. Bu süreçte odaklanılması gereken yer derslerdir. Dersleriniz çok iyi olmalıdır, TIP bölümünü kazanmak kolay değildir, bu yüzden sınavda derece yapmak gerekir. Sınava çok iyi puan aldıktan sonra TIP bölümünü tercih edebilir ve bu alanda okumaya başlayabilirsiniz. Ardından uzmanlık alanlarına göre aldığınız eğitim farklılaşacak ve değişecektir.

Çocuk Doktoru Ne İş Yapar?

Bu alanda görev yapan doktorlar çocuklarda meydana gelen bir takım rahatsızlıkları ve hastalıkların tedavisi ile ilgili olarak çalışmaktadırlar.

Çocuk Doktoru Görevleri

Genel olarak çocuklarla ilgili enfeksiyon, hastalık ve bu hastalıkların tedavisi ile ilgilenirler. Çocuklarda meydana gelen hastalıklar konusunda uzmanlaşan çocuk doktorları minik yavrularımız için yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedirler.

Çocuk Doktorları Kaç saat çalışır?

Bunu sorgulamak için öncelikle özel de görev yapan mı yoksa devlet kurumlarında görev yapan doktor mu olduğuna karar vermeliyiz. Ofisi olan bir doktor kendi çalışma şeklini yaratabilir, muayene olmadığı zamanlarda ofisten ayrılabilir. Ancak devlet kurumunda çalışan bir doktor vardiyalı sistem ile çalışır ve en az 8 saat çalışmaktadır.

Çocuk Doktorları Nerelerde çalışır?

Çocuk doktorları hastane ve özel kurumlarda çalışabilmektedirler. Bunun yanında kendi muayenelerini açabilirler.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Bu bölümde çalışmak için tıp fakültesi mezunu olmak gerekmektedir. Tıp fakültesi öğrencileri alanında uzmanlaşarak çocuk doktoru olabilmektedirler.

Çocuk Doktoru maaşlarına buradan ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir