Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

0
[ads]

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı

Çevre ve şehircilik bakanlığı personel memur alımı uzman yardımcılığı alım ilanı çeşitli internet sitelerinde ve bakanlığın internet sitesinde yayınlanmaktadır. Yapılan duyuruya göre genel idare hizmetleri sınıfında boş bulunan yüz adet sekizinci dereceden çevre ve şehircilik uzman yardımcısı kadrosuna atanmak üzere memur alımı yapılacaktır.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından memur alımı

Bakanlığın internet sitesinden edinilecek başvuru formuyla birlikte, 2012-2013 KPSS sonuç belgesinin aslı ve bakanlıkça onaylanmak üzere fotokopisi, nüfus cüzdanı aslı ve bakanlıkça onaylanmak üzere fotokopisi, yükseköğrenim diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ve bakanlıkça onaylanmak üzere fotokopisi, iki adet vesikalık fotoğraf, onaylı askerlik durum belgeleri toplanarak postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre de dikkate alınarak başvurular, belgelerin bakanlık adresine gönderilmek suretiyle yapılabilmektedir. Başvuru süresi 11/11/2013 tarihi mesai bitimine kadar olup adayların başvuru için gerekli belgeleri şahsen veya posta yoluyla ilgili bakanlığa ulaştırmaları gerekmektedir.

Başvurusu kabul edilen adaylar, yarışma sınavına kabul edilirler. Başvuru kabul edilen adaylardan belgelerinde yanlışlık olan adayların yarışma hakları elinden alınır. Yarışma sınavı sözlü sınav şeklinde yapılmaktadır. Sözlü sınavda adayların sınav konularıyla alakalı bilgi düzeylerine, ifade yeteneklerine, davranış ve mesleğe uygunluğuna, özgüvenine, genel kültür ve yeteneklerine, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açık ve ileriye dönük kişiler olup olmadığına bakılmaktadır. Bu sınavdan başarılı olabilmek için adayların en az 70 puan almaları gerekmektedir.

 Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir