Cemil Ertem Kimdir?

0

Cemil Ertem Düzce doğumludur. Çeşitli gazete ve dergilerde uzun yıllar iktisat ve siyaset alanında yazılar yazdı.

Cemil Ertem Hakkında Genel Bilgi ( Aile Hayatı )

Cemil Meriç evli 1 çocuk babasıdır. Eşi 10 Mayıs 2014 yılında gördüğü kanser tedavisi sonucu vefat etmiştir. 26 Kasım 2016 yılında Nur Viral ile Roma büyükelçiliğinde dünya evine girdi. Nur Viral Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Hayatta Herşey Var adlı kadın programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Cemil Ertem Eğitim Bilgileri

Cemil Meriç İstanbul üniversitesinde finans ve işletme derslerinde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Ege üniversitesinde İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisansını finans ve iktisat alanında tamamladı.

Cemil Ertem Kariyeri

Nokta ve forbest dergilerinde yazarlık yaptı. Birgün gazetesinde uzun bir süre köşe yazarlığı yaptı. Taraf gazetesinde uzun bir süre ekonomi ve politika alanlarında yazılar yazdı. ATV kanalının ekonomi ve haber editörlüğünü yaptı. 23 Kasım 2014 yılında Star Gazetesi köşe yazarlığını bıraktı. Akşam ve daily gaztelerinde köşe yazarlığı yapmaya başladı.

Cemil Ertem Ödülleri

Cemil Meriç 2011 yılında Müsiad En iyi ekonomi yazarı ödülünü aldı. 26 Ocak 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ekonomi ve finans alanında baş danışmanı olarak atandı.

Cemil Meriç ‘in Kitapları

Yatağını Bulan Nehir adlı kitabını 2014 yılında yazdı. Erdoğan döneminin ekonomik yapısını anlatır.
Bitişler ve Başlangıçlar kitabını 2011 yılında yayına aldı.
Yeni Dünya Düzeni kitabını 2011 yılında yayınladı.

Diğer Ünlülerin Özgeçmişleri Hakkında Tüm Bilgilere Buradan Ulaşabilirmisiniz?

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir