Cedi Osman Maaş

0

Cedi Osman Maaş

Cedi Osman Kimdir?

Cedi Osman Makedonya’nın Ohrid şehrinde doğmuştur. 1999 senesinde ailesiyle birlikte Bosna Hersek ‘e taşındı. Fazlasıyla hareketli ve hiperaktif olan Cedi ailesi tarafından fark edildi. Ailesi onun geleceği için belki de farkında olmadan yükseleceğini bilmeden bir spor dalına yazdırmaya karar verdiler.

Cedi Osman Ne İş Yapar?

Ailesi sayesinde basketbola yönelen Cedi hobi olarak gördüğü basketbolu mesleği haline çevirdi. Anadolu Efes Spor Kulübü çok geçmeden Cedi Osman’ı fark etti. Cedi Osman’ı Bosna’dan İstanbul’a getirdiler ve başarılı kariyerine ilk adımlarını Anadolu Efes’te atmayı başardı.

Cedi Osman’ın  Görevleri nelerdir?

  • 2009-10 sezonunda Anadolu Efes ile Yıldız Takım kategorisinde Türkiye Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası şampiyonluğunu ve 2011-12 sezonunda da Pertevniyal ile Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası şampiyonluğunu başarıyla tamamladı.
  • 2014 Avrupa Şampiyonasın da en iyi 5’ine layık görüldü ve turnuvanın en değerli oyuncusu unvanını almış oldu.
  • 2014-2015 basketbol turnuvasında Anadolu Efes formasıyla ligde final oynayan Cedi Osman, 2014-2015 sezonun da Türkiye Kupası’nı kazanmıştır.
  • 2015 NBA Draft’ına katılan Cedi, 2. tur 31. sıradan Minnesota Timberwolves’in dikkatini çekmeyi başardı ve kariyerinde belki de dönüm noktası yarattı ve Cleveland Cavaliers’la anlaşma yapıp orada oynamaya başladı. Başarılı genç basketbolcu kariyerine hala Cleveland Cavaliers’ta devam etmektedir.

 Cedi Osman Ne Kadar Maaş Alıyor?

Kariyerine ABD de devam eden genç oyuncu 3 yıllık sözleşme sonucu 8.5 milyon dolar kazanmaktadır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir