Carlos Tevez Maaş

0

Carlos Tevez’in Maaşı Ne Kadar?

Bilinen üzere, genel olarak futbolcuların maaşları ağızdan ağıza dolanan laflar arasında. Hangi futbolcu ne kadar alıyor, en yüksek maaş kimde acaba sorularına cevap olarak, 2016 yılında çıkan söylentiler ile futbol dünyasının en yüksek maaşı Carlos Tevez’ e verileceği duyulmuştu. Peki, Carlos Tevez ne kadar maaş alıyor?

Carlos Tevez MaaşCarlos Tevez kimdir?

Asıl ismi; Carlos Alberto Tevez olan, futbol dünyasında formasını giymiş ve oldukça yüksek maaş alan bir futbolcu olarak tanınmaktadır. 5 Şubat 1984 tarihinde Arjantinde dünyaya gelmiştir.  1.73 metre boya sahip olurken, Şuan Arjantin Milli Futbol Takımında Forvet oyuncusu olarak görev almaktadır. ShanhaiGreenLandFC takımında ise 11 numara formasını forvet mevkiinde giymiştir.

Tevez ne kadar maaş alıyor?

2017 verilerine ulaşmak mümkün olmasa da, 2016 verilerine göre, aldığı maaş; 31,98 milyon GBP olarak bilinmektedir.

Yıllık kazancı ne kadar?

Arjantin basınından alınan bilgilere göre, profesyonel olarak futbol kariyerinde 7 kulüpte forma giymiştir. Son kulübü ise ShanghaiShehua olduğu zamanlarda, yıllık ücretinin ise yaklaşık olarak 148.5 milyon lira olduğu biliniyor. Türk parası ile kazandığı tutar 2016 yılında ShanghaiShehua futbol kulübü için bu şekilde değerlendirilmiştir. Günlük olarak 400 bin TL’ ye eş değer olurken, haftalık ise 2.8 milyon TL aldığı ön plana çıktı. Aylık ise ortalama kazancı 12.3 milyon lira olarak açıklandı.

Ronaldo ve Messi’ den iyi kazanıyor!

Elbette ki yine oldukça iyi isimler arasında Ronaldo ve Messi’ de yer alıyor. Futbolcuların aldığı maaş sıralamasında 2. Olan Ronaldo ve Messi ise, Tevez’ den sonra gelerek zirvede bulunan isimlerde. Ronaldo’nun ise yıllık yaklaşık olarak 74 milyon lira kazandığı bilinirken, 2018’ de sona erecek anlaşması ile Messi’ nin de yaklaşık olarak 70 milyon lira kazancı olduğu biliniyor.

Diğer Maaş Bilgilerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir