Canan Kaftancıoğlu Özgeçmiş

0

Canan Kaftancıoğlu Özgeçmiş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 36. Olağan İstanbul kongresinde 643 delegenin oyuyla il başkanlığına seçilen ilk kadın il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu ile ilgili bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Canan Kaftancıoğlu Kimdir?

Canan Kaftancıoğlu, 1972 yılında Ordu ‘da doğmuştur.Annesi Ordu’nun Mesudiye ilçesinde doğmuştur, babası ise Ulubeyli ilçesindendir. Doktor Ali Naki Kaftancıoğlu ile evlidir ve Çağım Işık Adında bir kızı vardır.

Canan Kaftancıoğlu Eğitim Bilgileri

İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrenimini Ordu’da ailesinin yanında tamamlamıştır. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanıp okuldan başarı ile mezun olmuştur. Üniversite’den mezun olduktan sonra Sivas ilinin Suşehri Devlet Hastanesi acil biriminde çalışmaya başlamıştır. İhtisasını 1997 yılında mezun olduğu üniversitenin Adli Tıp Anabilim Dalı’nda, Adli Tıp eğitimi alarak ihtisasını tamamlamıştır.

Canan Kaftancıoğlu Kariyeri

İhtisasını yaparken hazırladığı tezi, Türkiye İnsan Hakları Vakfında yapmış olduğu vaka taraması ile “İşkence Olgularının Adli Tıp Değerlendirmesidir’’ Öğrencilik yıllarında birçok dernek ve demokratik örgütlere üye olup görev almıştır. Toplumsal Bellek Platformu’nun var olmasını sağlayan ve bunun kurulmasında ön ayak olan isimlerden biridir.

Canan Kaftancıoğlu Ödülleri

Faili meçhul cinayetlerin yoğun olduğu son dönemlerde bu cinayetlere dikkat çekmek için Yalın Ses yayınları aracılığı ile “Benim Babam Bir Kahramandı ” kitabı yayınlanmıştır.

Müge Tuzcuoğlu’nun derlemesi olan “Roboski İstenmeyen Çocuklar” ve Eren Ersay derlemesi olan “Bir Eflatun Ölüm” adlı kitaplara katkıda bulunmuştur.

Sosyal alanda ve Bilimsel alanda yayınlanmış 100 ‘e yakın makale ve derlemeleri bulunmaktadır. Yerel basına destek olmak adına Ordu Mesudiye Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.Ümit Kaftancıoğlu Öykü ödülleri komitesinde yer almaktadır.

Diğer Merak Ettiğiniz Kişilerin Özgeçmişlerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir