Canan Güllü Özgeçmiş

0

Canan Güllü Özgeçmiş

Canan Güllü Kimdir?

Türkiye kadın federasyonları başkanı olan Canan GÜLLÜ Hatay doğumludur.

Canan Güllü Eğitim Bilgileri

2000 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra on yıl boyunca acil serviste çalışmıştır. Bu süre zarfında 112 acil serviste de çalışmıştır. Çalıştığı hastaneler devlet hastanesi ve özel hastanedir. Ayrıca bu dönem boyunca psikoterapi üzerine de eğitim almış bulunan Canan GÜLLÜ 2010 senesinden bu zamana kadar ise Konya da bulunan aile danışmanlık merkezinde hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Canan Güllü Kariyeri

Acil yardım masası önerisi ile adından söz ettiren Canan GÜLLÜ halen çalıştığı aile danışmanlık merkezinde hizmet verirken aynı zaman Türkiye kadın federasyonları başkanıdır. Kadına şiddet ve cinsel istismarın karşısında duran sivil toplumcu Canan GÜLLÜ kadın haklarını savunan, çalışkan, yenilikçi bir federasyon başkanıdır.

Canan Güllü Aldığı Ödüller

Moda Rotary Kulübü’nün Meslekte Üstün Hizmet Ödülü’nü almıştır. 2018 yılında aldığı bu ödülle yapılan şiddete ve cinsel istismarlara sessiz kalmayacağını dile getirmiştir.

Altınbaş Üniversitesi, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Uygulama Merkezi (TOKAMER) , “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinde Farkındalık ödülüne layık görülmüştür. Dokuz ödülün alındığı bu ödül töreninde bir ödülü de Canan GÜLLÜ almıştır.2018 yılında aldığı bu ödülle yaptığı konuşmada şunları İfade etmiştir. Sivil toplum örgütüne başvurduğunda genç olduğu için kabul edilmeyen Canan GÜLLÜ, aradan uzun zaman geçtiği halde gençler tarafından bu ödüle layık görülmesiyle gururlandığını belirtmiştir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir