Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ne İş Yapar?

0

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Ne İş Yapar?

Bu bölümden mezun olan bireyler genel olarak iş piyasası ve sosyal sigorta ile ilgili iş mevzuatında toplu sözleşme gibi alanlarda çalışma ve inceleme yaparlar. Bunların dışında devletin genel sosyal alanlarında farklı şekillerde planlama ve çalışmalarını yürütürler. Bunların dışında görev alanları sendikalarda yapacakları danışmanlıktır. Bunun dışında şirketlerde personel bölümlerinde de görev alabilmektedirler

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Görevleri

Bu bölümden mezun olan kişiler devlet kadroları ve özel sektörde pek çok farklı alanda müfettiş ya da uzman personel olarak görev alabilmektedirler.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Kaç Saat Çalışır?

Bu bölümde görev alan personeller günlük çalışma şekline bağlı olarak iş yerince belirlenen şekilde ve sürede görev alırlar. Ancak genel olarak çalışma saati 8 saattir.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Nerelerde Çalışır?

Devlet ve özel sektörde pek çok farklı alanda görev alabilmektedir. Özel sektörde hemen hemen pek çok bölümde görev alabilen bölüm mezunları bu alanlarda Uzman ve müfettiş olarak farklı iş kollarında çalışabilmektedir.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

Bu bölümde çalışacak olan kişiler için aranılan en temel şartlardan birisi çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Bu bölümden lisans mezunu olan kişiler mezuniyetleri ile birlikte bu alanlarda gerek devlet kadrolarında gerekse özel firmalarda bu konuda görev alabilmektedirler.

Diğer Mesleklere Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir