Büyükanne Maaşı

0

Büyükanne Maaşı

Büyük anne maaşları devletin 2017 Ocak ayından itibaren başlattığı sosyal bir proje olarak ortaya konulmuş ve Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca son karar verilecek olan bir projedir. Büyük anne maaşlarının başlıca amacı ise anne olan kadınların iş hayatlarına devam edebilmesi ve hem onların çalışma hayatını korumak ve devam ettirmeye yönelik hemde büyük annenin torununa bakarak ekonomik açıdan destek olmasını sağlamak amacıyla başlatılmıştır.

Büyük anne projesinde yer almak için belirli kriterlere bakılmaktadır. Bunlardan ilki olarak ise, 65 yaşını doldurmamış olmak ve çocuğun ise 3 yaşını tamamlamamış olması şartı yer almaktadır.

Büyükanne Anne Ne İş Yapar?

Büyükanne torunu ile ilgilenme ve onun eğitim ve büyümesinde ailesine katkı sağlamakta yer alıp, böylece hem bebeğin ailesine katkı sağlamakta olup hemde bebek annesi için iş hayatına katılmasına olanak sağlamaktadır.

Büyükanne Anne Görevleri Nelerdir?

Büyükannenin bu proje ile hem bebeğin büyüme ve gelişmesinde yardımcı olmak hemde bebeğin annesini iş hayatına geri kazandırmak için görev almasından dolayı, annenin yerini almaya çalışan büyükanne bebeğin gelişip büyümesini göz önünde bulundurarak her türlü yerde çalışması beklenmektedir.

Büyükanne Anne Nerede Çalışabilir?

Büyükanne anne evde çalışabilir. Bebeğin yeme içme, giyim, sağlık gibi tüm genel ihtiyaçlarından büyükanneler sorumlu olmaktadır.

Büyükanne Anne Ne Kadar Maaş Alır?

3 yaşını doldurmayan torununa bakmakta sorumluluk alan ve bu projeye dahil olan büyükannelere karşılıksız olarak 12 ay boyunca  425 TL verilmektedir. Büyükanne projesi 1 yıllık bir proje olmakta ve denemek ve sonuç odaklı olmak kaidesiyle belirli illerde başlatılmış bulunmaktadır.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir